Makedonya’dan Artvin’e Gelen Vatandaşlarımızın İçin Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Makedonya’dan getirilerek Artvin’de misafir edilen 270 vatandaşımız için  durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında ilgili kurum amirlerinin katılımıyla bir toplantı düzenlenerek,  Makedonya’dan gelecek misafirlerin ilimizde en iyi şekilde ağırlanması için hazırlıklar yapılarak gerekli tedbirler alınmıştı.

Öte yandan Vali Doruk, misafirlerin ağırlanacağı Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Çoruh Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulunarak, bir kez daha misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması için ilgililere talimat vermişti.

22 Nisan 2020 Çarşamba akşamı ilimize gelerek yurda yerleştirilen 5’i çocuk toplam 270 vatandaşımızın için Vali Doruk’un talimatıyla Vali Yardımcısı İdris Akça başkanlığında, durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Çoruh Öğrenci Yurdunda yapılan toplantıya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Öğretmen Evi Müdürü İslam Okur, Yurt Müdürü Aysun Anlaş, Türk Kızılay’ı Artvin Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi Ahmet Algın ve diğer ilgilerle katıldı.

Toplantı sonrası, 14 gün gün boyunca ilimizde misafir edilecek vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması amacıyla durum değerlendirme toplantısı yapıldığı belirtildi.  – AVBM

Bu haber 2.666 kez okundu.