Liseli Gazeteci Adayı Gençlerden AGC’ye Ziyaret

Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gazetecilik bölü öğrencileri Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC)  ziyaret etti.

Cemiyet binasında gerçekleşen ziyarette AGC Başkanı Zeki Alkan, Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Sevim, Gazetecilik Öğretmeni Timur Cengiz ve AGC yönetim kurulu üyeleri Orhan Sevinç, Adem Güngör, Yusuf Okur,  AGC eski Başkanı gazeteci Tolga Gül,  Buket Çelik, Özge Akın, Cansu Şahin ve öğrenciler hazır bulundu.

Zeki Alkan, cemiyet ve Artvin basını hakkında öğrencilerle bilgi paylaşımında bulunarak ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Artvin merkezde günlük 6 gazetenin yayın yaptığını ifade etti. Alkan ilçelerdeki haftalık gazetelerle birlikte bu sayının 17’ı bulduğunu kaydederek, “ Sizler gibi genç gazeteci adaylarını burada görmek bizleri mutlu etti. Bizler her daim meslek deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız. Gazetecilik bir tutkudur. Bu işin içine girerseniz çıkamazsınız. Sizlere bu çıktığınız yolda başarılar diliyorum” dedi.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Sevim Orhan Sevim de gazeteciliğe ilgi duyan ve bu bölümde okuyan öğrencilere mesleği yakından tanımları ve daha aktif çalışmaları için bu tarz ziyaretleri önemsediklerini dile getirdi. Sevim, gazeteciliğin kamu ve toplum arasında bir köprü olduğunu ifade ederek kamuoyunun doğru bilgi edinme hakkı kapsamında gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu söyledi.

Öğrencilerin gazeteciliği en iyi şekilde öğrenmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Sevim, “ Bu kapsamda öğrencilerimizi Anadolu Ajansı ve TRT gibi ülkemizin güzide basın yayın kuruluşlarına götürerek buralarda izlenimler edinmelerini sağlayacağız. Yerel basınla içli dışlı olmalarını ve yerel basında çalışan siz değerli büyüklerinden işin inceliklerini öğrenmelerini arzuluyoruz” dedi.

Öğrencilerde meslekle ilgili merak ettikleri konularda basın mensuplarına sorular sorarak bilgi edindiler. Ziyaret programı hatıra fotoğraf çekiminin ardından son buldu. – AGC

Bu haber 185 kez okundu.