Konuk Baro Başkanlarına Plaket

  

         Artvin Barosu önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. 15. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı Artvin’de Grand Hotel Toplantı Salonu’nda yapıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Amasya, Artvin, Bartın, Bilecek, Bolu, Çankırı, Çorun, Düzce, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Ordu, Rize, Samsun, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Baro başkanları katıldı.

Toplantının ardından bazı STK’lar ziyaret edildi. Yeşil Artvin Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi’ni ziyaret programı gerçekleşti. Akşam programında ise toplantıya katılan Gürcistan Barolar Birliği Başkanı, Batum Barolar Birliği Başkanı ve tüm Baro Başkanlarına, günün anısına Artvin Baro Başkanlığı tarafından plaket takdim edildi.

Gecede kısa bir açılış konuşması yapan ev sahibi Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, “15. Genişletilmiş Karadeniz Baro Başkanları toplantımızı Artvin’de gerçekleştirdik.

Programımızın bu bölümü günün yorgunluğunu atmak ve günün anısına plaket takdimimiz olacak. Toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran başta Türkiye Barlar Birliği Başkanımız Av. Prof. Dr. Sayın Metin Feyzioğlu, Gürcistan Barolar Birliği Başkanı Av. David Asatiani, Batum Baro Başkanı Av. Lali Bzihalava. Amasya, Bartın, Bilecek, Bolu, Çankırı, Çorun, Düzce, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Ordu, Rize, Samsun, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Baro başkanlarıyla bu akşam bir arada, Artvin’deyiz.

Gün boyunca gerçekten çok yoğun bir şekilde çalıştık. Programlarımızı yaptık. Şimdi biraz da eğlenme ve bir arada sohbet vakti diyoruz. Ben 15. Genişletilmiş Karadeniz Barolar Birliği Başkanlarımıza, Gürcistan’dan katılıp bizi onurlandıran dostlarımıza, TBB Başkanımıza tüm baro başkanı arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından konukların onuruna yemek verildi. Plaket sunum programında tüm konuklara teşekkür plaketi verildi. Baro başkanları da ev sahibi Artvin Barosuna, teşekkür ederek çam sakızı çoban armağanı diye nitelendirdikleri hediyelerini sundular. Gecenin en anlamlı hediyesi ise Amasya Baro Başkanından geldi. Amasya Tamimi Tarihini yazan Atatürklü bir fotoğraf takdim edildi.

Plaket töreninde baro başkanları içinde konuşmak isteyenler söz alarak kısa konuşmalarla hem toplantıya, hem de gösterilen ilgi ve alakaya atıfta bulundular.

Plaket sunumunun ardından eğlence programına geçildi. Baro başkanları eşleriyle dans etti. Ardından Artvin Halk oyunları, Karadeniz horonu oynandı. Güzel bir gecenin ardından Konuk baro başkanları Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Gece boyunca baro başkanlarıyla oturan ve gecenin sona kadar ayrılmayan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Gürcistan Baro Başkanı David Atasiani herkese teşekkür ederek salondan ayrıldı.

Konuk Baro Başkanları Pazar günü ise Borçka Karagöl ziyaretinde bulundular. Batum Programı ise bazı baro başkanının bu geziye uygun zaman bulamadıkları için iptal edildi. Borçka Karagöl’ü ziyaret eden baro başkanları ve eşleri, gördükleri muhteşem manzarayı gidecekleri illerde anlatacaklarını, bu doğanın mutlaka korunması gerektiğini, böyle bir güzellik gelişmiş ve turizmi iyi bilen ülkelerin nasıl değerlendirdiklerini okumak, gitmek ve görmek gerektiğinin altını çizdi.

ÇP

151 Görüntüleme