Kılıçdaroğlu Ardanuç Belediyesini Ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Artvin’de çıktığı teşekkür ziyaretlerini bugün Ardanuç Belediyesi ile sonlandırdı.

Ardanuç Belediyesini ziyaretinin ardından halka yaptığı konuşmada terörü birlikte ortadan kaldıracaklarını vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 3 yıl önce Şavşat yolunda uğradığı terör saldırısına değinerek, “Ardanuç Belediyesi’nin açılışı için 3 sene önce Şavşat’tan Ardanuç’a gelirken bir terör saldırısına maruz kalmıştık bu yüzden o gün helikopterle gelmek zorunda kalmıştım ama bugün rahat bir şekilde buraya ulaştık teröre karşıyız, terörü birlikte ortadan kaldıracağız” dedi.

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI GETİRMEK İSTİYORUZ”

“Belediye başkanımız kapıya 7 ilke asmış. 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar. Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. ‘CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak’ diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, hiçbir endişeniz olmasın.”

“SİYASETÇİ KİBİRDEN UZAK OLACAK”

“Herkese hesap verecek siyasetçi, kibirden uzak olacak, halkını, doğasını sevecek siyasetçi. Sizler derelerinize sahip çıktınız. Tüm Türkiye’ye örnek oldunuz. Sorsalar ‘Türkiye’de çevresine en çok sahip çıkan ilçe neresi?’ diye, ‘Fındıklı’ denir. Şeffaf bir yönetim olmalı. Halkın vergileri ile hizmet yapan, maaşını alan belediye başkanı halka hesap verirse o yönetim şeffaf olur. Bunu Saray için de söylüyorum. Hem halkın paraları ile iş yapacaksınız hem de hesap vermeyeceksiniz, halka tebaa gibi davranacaksınız. Bunun adı kibirdir. Mesela şehir hastaneleri ne kadara mal oldu bilen var mı? Ben de bilmiyorum.”

Konuşmaların ardından fotoğrafı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Seyfi Öztürk,  Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 yıl önce Ardanuç Belediye Binası açılışında  şehit ve gazi aileleriyle çekildiği fotoğrafı kendisine takdim etti.

Programın ardından Kemal Kılıçdaroğlu karayolları üzerinden Trabzon’a hareket etti. ÇP

Bu haber 26.917 kez okundu.