Kaymakam Türker ve Başkan Orhan’dan Anlamlı Kutlama

         Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ve Belediye Başkanı Ercan Orhan’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında anlamlı kutlamalarda bulundular.

         Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ve Belediye Başkanı Ercan Orhan, etkinlikler kapsamında 23 Nisan gününde doğan çocukları ve şehit çocuklarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Ziyaret esnasında doğum günü pastası ve çeşitli hediyeler verildi. Covid-19 salgını nedeniyle dışarı çıkamayan çocuklar, evlerine giden Kaymakam Türker’i ve Belediye Başkanı Ercan Orhan’ı karşılarında görünce çok mutlu oldular. Ziyaretler kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği ve VEFA Sosyal Destek Grubu ekibi de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Daha önce de benim öğrencilerim olan aile ziyaretine geldik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olması sebebiyle hem çocukları sevindirmek, hem de evinde ziyaret ederek ve ayrıca öğretmenleri de olarak çocuklarımızı gururlandırmak istedik. Bilindiği, üzere Covid-19 salgınında ilçemizdeki vaka sayısı şu an azami düzeye indiğini” belirtti.

Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, “Örücüler köyümüzde oturan öğrencimizin 23 Nisan doğumlu olması vesilesi ile doğum günlerini kutlamak için aileyi ziyaret ettik ve çocuklarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  bayramlarını kutlamış olduk. İnşallah ülkemiz de bu sıkıntılı süreçten tez zamanda kurtulur ve yine eskisi gibi yine milli ve dini bayramlarımızı idrak ederiz” dedi.

Borçka Kaymakamı ve Borçka Belediye Başkanın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ki bir sonraki durağı şehit ailesi oldu. Şehit Muhammed AYDEMİR’İN çocukları ve ailesi evlerinde ziyaret edilerek çocuklara hediye verilirken aileye de ayrıca gıda desteğinde bulundular. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 3.506 kez okundu.