Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’ndan Zeki Alkan’a Büyük Görev

KGF Genel Kurulu’nda Genel Başkan Erişen güven tazelerken, Artvin ekibi genel kurul organ seçimlerine damga vurdu

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) 3. Olağan Genel Kurulu Bayburt’ta gerçekleştirildi. Seçime tek liste olarak giren mevcut genel başkan Erdoğan Erişen, federasyona üye illerin tam desteğini alarak yeniden seçildi. Genel Kurul’da Artvin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Alkan, hem federasyon yönetimine seçildi hem de yönetim kurulu görev dağılımı sonrasında Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Mevcut Genel Başkan Erdoğan Erişen’in güven tazelediği genel kurul organ seçimlerine ise Artvin adeta damga vurdu. Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, KGF Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı’na hem de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu delegeliğine seçildi. Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç, Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğine seçilirken, Artvin Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Tolga Gül ise Denetleme Kurulu’na seçildi. Denetleme Kurulu görev dağılımının ise bir iki gün içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Genel Kurul’a Artvin Damgası

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) 3. Olağan Genel Kurulu ve 8. Başkanlar Konseyi için 50’ye yakın gazeteci Bayburt’ta bir araya geldi.

2013 yılının Mart ayında Karadeniz’deki Gazeteciler Cemiyetleri ve dernekleri tarafından kurulan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nda seçim heyecanı yaşandı.

Bayburt Üniversitesi’nde gerçekleştirilen genel kurul açılış konuşmalarıyla başladı. Divan Başkanı Trabzon TSYD Başkanı Murat Taşkın seçilirken, divan üyeleri ise Bayburt eski Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sadık Yavuz ve 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti üyesi Adnan Alparslan oldu. Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen tekrar seçildi.

Bayburt Üniversitesi Baberti Külliyesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede delegeler tek isim etrafında birleşti. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Sadık Yavuz’un divanda görev aldığı ve mevcut başkan Erdoğan Erişen’in yeniden başkanlık görevine seçildiği kongrede yönetim kurulunda; Cengiz Demirel, Cihan Okur, Halil Ayyıldız, İhsan Uluözlü, Metin Kaya, Mustafa Balcı, Mustafa Bayrak, Sezai Köprülü, Yaşar Yıldız, Zeki Alkan isimleri yer aldı. Denetleme kurulunda Durmuş Karaağaç, Mustafa Emen, Tolga Gül; Onur Kurulunda Bekir Bayram, Güngör Yavuzaraslan, Şevket Erzen; Yüksek İstişare Kurulunda ise Hüsnü Acar, Muhammet Kaçar, Murat Okutmuş, Orhan Sevinç, Yusuf Turgut isimleri görev aldı. Yeniden göreve seçilen Erdoğan Erişen, görev alan arkadaşlarını kutlayarak, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız ise, organizayonun yapılmasında destekler sunan Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a teşekkür etti. 

KGF 3. Olağan Genel Kurul Aday Listesi şu şekilde oluştu:

Genel Başkan: Erdoğan Erişen, Yönetim Kurulu (Asil): 1-Cengiz Demirel(Sinop), 2-Cihan Okur (Amasya),  3-Halil Ayyıldız (Trabzon),4-İhsan Uluözlü (Tokat), 5-Metin Kaya (Karabük), 6-Mustafa Balcı (Kastamonu),  7-Mustafa Bayrak (Rize), 8-Sezai Köprülü (Gümüşhane), 9-Yaşar Yıldız (Bayburt), 10-Zeki Alkan (Artvin), Denetleme Kurulu (Asil):  1-Durmuş Karaağaç (Ordu), 2-Mustafa Emen  (Zonguldak), 3-Tolga Gül (Artvin).

Onur Kurulu ise şu isimlerden oluştu: 1-Bekir Bayram (Giresun), 2-Güngör Yavuzarslan (Bartın), 3-Şevket Erzen (Çorum).

Yüksek İstişare Kurulu: 1-Hüsnü Acar (Kastamonu), 2-Muhammet Kaçar (Rize), 3-Murat Okutmuş (Bayburt), 4-Orhan Sevinç (Artvin), 5-Yusuf Turgut (Trabzon)

Konfederasyon Delegeleri: Bekir Bayram (Giresun), Cengiz Demirel (Sinop), Cihan Okur (Amasya), Durmuş Karaağaç (Ordu), Ersen Küçük (Trabzon), Güngör Yavuzarslan (Bartın), İhsan Uluözlü (Tokat), Metin Kaya (Karabük), Mustafa Balcı                      (Kastamonu), Mustafa Bayrak (Rize), Mustafa Emen (Zonguldak), Sezai Köprülü                       (Gümüşhane), Şevket Erzen (Çorum), Yaşar Yıldız (Bayburt), Zeki Alkan (Artvin), Erdoğan Erişen (KGF Temsilcisi) Ergun Ata (TGK Genel Sekreteri), Murat Taşkın                        (TSYD Temsilcisi)

Zeki Alkan, Genel Başkan Yardımcısı oldu

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Kurulu sonrasında Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. Denetleme kurulu üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildiği açıklandı. Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilen Zeki Alkan, yaptığı açıklamada; Türkiye’nin en büyük mesleki örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun 18 il cemiyetinden oluştuğunun altını çizerek Artvin’in böylesine güçlü bir federasyon içerisinde hem yönetim kurulunda hem denetleme kurulunda hem de yüksek istişare kurulunda temsil edilmesinin önemli bir başarı olduğunu belirterek Artvin’i böylesine önemli bir örgüt içerisinde temsil etmenin büyük bir gururunu yaşadıklarını söyledi. Artvin’deki basın çalışanları ve basın kuruluşlarının sorunlarını ve sıkıntılarını daha üst mercilere taşıma ve bu sorun ve sıkıntılara çözüm bulma noktasında önemli bir misyon üstlendiklerini ifade eden Zeki Alkan, bu görevden de başarıyla ayrılacaklarına inandığını ifade etti. Denetleme Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu’na seçilen diğer Artvin Cemiyeti’ni temsil eden arkadaşlarına da başarılar dileyen Zeki Alkan’ın Artvin’in KGF’nin içerisinde bu derece güçlü temsil edilmesinin de AGC’nin büyük başarısı olduğunu sözlerine ekledi. AGC

Bu haber 2.274 kez okundu.