İyilik bulaşıcıdır

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın başlattığı “13 bin Tek Yürek” ile “İyilik Bulaşıcıdır” kampanyası hayırsever vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, devam eden toplumsal dayanışma projeleri de ihtiyaçlı öğrenciler sevindirilecek.

Borçka  Belediye Sosyal Hizmetler  tarafından yürütülen çalışma kapsamında hayırsever Remzi Ozan isimli iş adamı İlçeye bağlı Ambarlı Köyündeki yaklaşık 4 tonluk fındık bahçesindeki tüm hasadı Borçka Belediyesine bağışladı.

İlçede ilki olarak düzenlenen toplumsal dayanışma kampanyaları ile yardımlaşmada zirveyi zorlarken, hayırseverlerin yaptığı bağış, maddi durumu olamayan öğrencilere dağıtılacak.

İmece usulü ile fındık bahçesine giden gönüllü belediye saha çalışanları arasında Belediye Başkan vekili Nurhan Koçal ile İl Genel Meclis üyesi Celal Alparslan, gönüllülere eşlik ederek çalınan Akordeon eşliğinde hasat yaptılar,

Vekil Başkan Koçal ile Meclis üyesi Alparslan, ”toplumsal dayanışma örneğine vesile olan Belediye Başkanı Ercan Orhan’a ve iş adamı Remzi Ozan’a teşekkür dileklerini iletirken, fındık hasadıyla elde edilen gelirin, yardıma muhtaç öğrencilerimize nakti yardım hedeflendiğini ve bu sayede hem toplumsal dayanışma örneğinin sergilenmesinden yaşadıkların duygularını dile”  getirdiler.

İmece gönüllüleri ise, ”küçükte olsa bizimde bir katkımız olsun” ifadeleri ile gönüllülük duygularını dile getirdiler. – GÖKHAN ÖZÇELİK

Bu haber 4.806 kez okundu.