İlçe Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

            2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı yapıldı.

            Kaymakamlık toplantı salonunda Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker,  Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, İlçe Emniyet Amiri Fatih Temel, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Rıdvan Karış, Okul Müdürleri, Muhtarlar ve Okul Aile Birliği Başkanlığı nezdinde toplanıldı.

            Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker “Yeni eğitim ve öğretim yılında ilçemizdeki bütün öğrencilerimizin huzurlu ve güvenilir bir ortamda eğitim görmeleri için okul çevresi ve içlerinde gereken her türlü tedbir ve önlemlerin alındığı bir ortamda, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz açısından güvenli bir şekilde yürütülebilmesine yönelik her yıl olduğu gibi bu yılda okul güvenliği toplantısı gerçekleitrmiş bulunmaktayız. Böylelikle 2019-2020 eğitim öğretim yılı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul idareleri ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır “Okullarımız ve çevresindeki kamera güvenlik sistemleri, taşımalı servislerde ulaşım güvenliği, okul servis araçları, taşıma araçlarına ilişkin bu zamana kadar yapılan çalışmaları, mevcut durumun analizi ve gelecekte alınması gereken tedbirlerimizi katılımcılarımızın görebileceği ve anlayabileceği şeklinde slayt sunumuyla birlikte gerçekleştirmiş bulunmaktayız dedi.

İlçe Emniyet Amiri Fatih Temel ve İlçe Jandarma Komutanı Erol Erkorkmaz tarafından, emniyet ve trafik tedbirleri ile uyuşturucu ve madde bağımlılığı konularında kendi alanları ile ilgili sunumlar yapılarak diğer katılımcıların görüşleri alındı.

            Konuya ilişkin olarak bu zamana kadar yapılan çalışmalar , mevcut durumun analizi ve gelecekte alınması gereken tedbirler özellikle vurgulandı.

Şehirler arası karayolu güzergahında yer alan okullarda eğitim gören öğrencilerin giriş çıkış saatlerinde karayolundaki trafik yoğunluğu nedeniyle mevcut güvenlik tedbirlerinin üst seviyeye çıkarılması, önceki yıllarda alınan İl Trafik Komisyonu kararları doğrultusunda tedbirlerin alınması gerektiği belirtildi.

Haber- Foto: Sermin Aydemir

Bu haber 696 kez okundu.