İl Sağlık Müdürlüğünde Hizmet İçi Eğitimler Devam Ediyor

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Florürlü Vernik Uygulaması, İletişim ve Dezavantajlı Grupların Sağlık Hizmetine Erişiminin Arttırılmasına Yönelik Farkındalık Eğitimi gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda İlimizde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminde okullarda koruyucu ağız ve diş sağlığı çalışmaları kapsamında 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencileri ile 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine florürlü vernik uygulaması ile ağız ve diş sağlığı tarama ve farkındalık çalışmaları Nisan ve Mayıs aylarında yürütüleceği belirtildi.

Bu kapsamda Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Biriminin koordinasyonunda 26-27 Mart 2019 tarihlerinde aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları ile toplum sağlığı merkezi başkanları/ ilçe devlet hastanesi başhekimleri (Ardanuç ve Murgul)  ve buralarda  Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Florürlü Vernik Uygulamasında saha çalışmalarında görev alacak personele “Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Florürlü Vernik Uygulaması, İletişim ve Dezavantajlı Grupların Sağlık Hizmetine Erişiminin Arttırılmasına Yönelik Farkındalık Eğitimi” konularında “Hizmet İçi Eğitim” ler Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Ali Dundar, Birim Sorumlusu Mehmet Çinar, Uzm. Dr. Rahman Kuri, Dr. Suna Faiz Bakırcı ve Dt. Berkay  Bayram ‘ın katkılarıyla gerçekleştirildi. ÇP :

Bu haber 1.142 kez okundu.