İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ACAR, BORÇKA İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

            Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Borçka Kaymakamlığını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve Mesleki Teknik’ten sorumlu Şube Müdürü Kenan GÜRAY Borçka Kaymakamı Ali Osman BULAT’ı makamında ziyareti sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret etti.

Sonrasında 2020-2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından koordinesi sağlanan “Mesleki Teknik Eğitim’de 1000 Okul” projesi kapsamına alınan Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki uygulamaları yerinde incelemek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Mesleki Teknik Eğitim’den Sorumlu Şube Müdürü Kenan GÜRAY, Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR, Şube Müdürü Halil SOYER, bazı okulları ziyarette bulundu.

Ziyaretlerinde okul kütüphanesi, çok amaçlı salonu, özel eğitim sınıfları, konferans salonunda Rehber Öğretmeni Gamze DEMİR, tarafından düzenlenen sınava hazırlık seminerine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Acar, kendi deneyimlerini paylaşarak sınav kaygısı ile başa çıkma yolları, dezavantajların, avantaja dönüştürülmesi, her an ve her noktada ileriye gitmek için yapılması gerekenlerden bahsetti.

Sonrasında Yiyecek içecek Atölyesi’nde eğitim gören Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerini ziyaret eden Acar, öğretmen ve idarecilerle birlikte bir süre sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; “Yapılan ve yapılacak çalışmalardan; düzenlenen projelerden, veli, öğrenci, öğretmen koordinasyonunun sağlanmasından; Z Kütüphane hizmetinden, Mesleki Teknik’te 1000 Okul projesinin bakanlık uhdesinde hazırlanan verimli ve amaca hizmet eden bir proje olduğu; eğitimde eşitliğin sağlanmasında önemli bir proje olduğundan” bahsetti. – BÜLENT ATASERT