İkinci sürgün çay alımları ve kota miktarı

2020 yılı ikinci sürgün dönemi çay alımlarımız 7 Temmuz’dan itibaren başlamış olup üreticilerimizden bu sürgün döneminde dekar başı 450 kg çay alımı yapılacaktır. Fabrika müdürlüklerimize çay alımlarıyla ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılarak bütün alım yeri ekiplerimiz hazır duruma getirilmiştir.   

Üreticilerimizden istirhamımız; her ne kadar koronavirisün yayılma hızı kısmen azalmış gibi gözükse de kampanya başlangıcında aldığımız tedbirlere ve ekiplerimizin yapacağı uyarı ve yönlendirmelere bu sürgün döneminde de azami derecede riayet etmeleridir. Devamında ise elbette çaylarını evsafına uygun, kaliteli ve aile fertleriyle birlikte kendilerinin toplamalarını bekliyoruz. Her zaman olduğu gibi bu sürgünde ve devamında üreticilerimizin anlayışlı yaklaşımları ve sahiplenmeleri neticesinde sorunsuz, bereketli hasat dönemleri yaşayacağımıza içtenlikle inanıyoruz.

Sürgün dönemi başlarında üreticilerimizin, çaylarını kısa sürede toplayıp bitirme düşüncesiyle bazı alım yerlerimizde izdiham yaşanabiliyor; ancak bunun önüne geçebilmenin tek yolu üreticilerimizin;acele etmeden, mevcut kontenjan uygulamalarımıza uygun çaylarını toplamalarından geçmektedir. Çaykur olarak kota karşılığı çayın alımını her dönem söylediğimiz gibi yine taahhüt ediyoruz.

Son olarak, üreticilerimize çağrımız;

Önce sağlık diyerek kendimizi ve diğer insanları düşünerek tedbirlere uyalım,

Çayımızı evsafa uygun, kaliteli ve kendimiz toplayalım ki; toplayan da, işleyip üreten de, içen de kazansın, mutlu olsun.

Saygılarımızla.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Bu haber 2.430 kez okundu.