İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SOYLU, ARTVİN VALİLİĞİ AÇIK KAPI BİRİMİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ

 

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Kızılcahamam’da düzenlenen “Açık Kapı Eğitim Programı’nda” yaptığı konuşmada, Artvin Valiliği’nin Açık Kapı Birimi’nin çalışmalarını takdir ederek, herkese örnek gösterdi.

81 il valiliği ve 48 ilçe kaymakamlığında Açık Kapı birimlerinin faaliyet gösterdiğini belirten Bakanımız Soylu, “Projeye başladığımız 15 Aralık 2017 tarihinden 12 Ekim tarihine kadar toplam 44 bin 717 başvuru aldık. Bunların 33 bin 598’ini olumlu neticelendirdik. Vatandaşımız, ülkemiz, hükümetimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Açık Kapı Artvinli engelli kardeşimize güneşin sıcaklığını hissettirdi”

Artvin Valiliği Açık Kapı Birimi’ne yapılan engelli ablasının talebinin kıs sürede yerine getirilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Bakanımız Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Engelinden dolayı tam 46 yıl boyunca evinden dışarı çıkamamış bir insanın sokağa çıkıp insanlarla hemhal olmasına, nefes almasına, tekerlekli iskemleyle de olsa çarşı pazar gezmesine vesile olsanız acaba size nasıl dua eder? O kalpteki samimiyetin, duygunun herhangi bir tarifi olabilir mi? Acaba hangi ibadetle böyle bir sevaba nail olabilirsiniz? İçinizden hikayeyi bilenleriniz vardır. Artvin’de ablası tarafından bakılan engelli bir vatandaşımız, evin girişi müsait olmadığı için tam 46 yıldır dışarı çıkamıyordu. Açık Kapı’ya başvuruyor. Sağ olsun arkadaşlarımız, Valiliğimiz hassasiyet gösteriyor, evinin çıkışına uzunca bir rampa yapıyorlar ve bu kardeşimiz hayatla buluşuyor. Yürüyenler, koşanlar belki bunu anlayamayabilirler ama güneşin sıcaklığını hissetmek hepimizin hakkıdır. Açık Kapı o insana güneşin sıcaklığını hissettirdi. Artvin Valiliğimize ve Açık Kapı Birimi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bir temas noktası, ihtiyaç sahibinin sesini duyurabilecek, onu dinleyebilecek bir aracı lazım. İşte o aracı sizlersiniz. Bu örneği şunun için anlattım. Dünyanın en iyi, en mükemmel projesini bile yapsanız sonuçta başarılı olmak o projeyi yürütecek insanların gayretine ve meseleyi ele alış biçimine bağlıdır. Eğer bu projeye sizler inanmazsanız, burada yaptığınız işin yeni ve farklı bir iş olduğuna, gelecekte büyüyecek bir yapının ilk adımını attığınıza inanmazsanız, biz bu işte patinaj çekeriz. Benim mutluluğum şudur; siz bu işin hem farkındasınız hem de Açık Kapı’daki tüm arkadaşlarımız bu meselenin ne hizmetler ortaya koyduğunu anlamakta ve bu anlayışla adım atmaktadır.” diye konuştu.

-Engelli Mahmut Acar, 46 yıldır evinden çıkamıyordu-

Artvin Valiliği Açık Kapı birimine başvuran yüzde 90 engelli rapora sahip olan Mahmut Acar’ın ablası Tuntul Bahar, engelli kardeşinin yol olmadığı için yıllardır evinden dışarı çıkaramadığı gerekçesiyle engeli rampası yapılması talebinde bulunmuştu.

Tuntul Bahar’ın talebini olumlu karşılayan Artvin Valisi Ömer Doğanay, yol ve engelli rampasının yapımı için çalışma başlatmıştı.

İl Özel İdaresi ekiplerince engelli Mahmut Acar’ın evine ulaşımı sağlayacak olan 20 metre uzunluğunda 50 santimetre genişliğindeki engelli rampası bir gün gibi kısa sürede yapılmıştı.

-Vali Doğanay ve eşi Esma Doğanay Hanımefendi aileyi evinde ziyaret etmişti-

Artvin Valisi Ömer Doğanay ile eşi Esma Doğanay, kente ilk geldiği günlerde bedensel engelli Mahmut Acar’ı evinde ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinlemişti.

AVBM

  

213 Görüntüleme