İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY, “ARTVİN’DE

GÖRDÜĞÜMÜZ GÜZEL UYGULAMALARI, ÜLKE GENELİNE DE DUYURARAK BİR HİZMET STANDARDINI TOPYEKUN YAKALAMIŞ OLACAĞIZ.”

İçişleri Bakanlığınca yürütülen İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) kapsamında Artvin’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy bir dizi temaslarda bulundu.

İlk olarak Artvin Valisi Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret eden Bakan Ersoy, kent hakkında bilgi aldı ve ziyaret anısına Valilik Şeref Defterine duygularını yazdı.

Bakan Yardımcısı Ersoy, daha sonra beraberindeki heyetle İçişleri Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda İZDES heyet üyelerinin katılımıyla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ersoy, İZDES projesi kapsamında Artvin’e geldiklerini söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bakanlığının hizmetlerini daha verimli, ekonomik ve etkin şekilde sürdürebilmek için yoğun gayret içinde olduklarını ifade etti.

Ersoy, içişleri bakanlığının terörle mücadeleden asayiş ve güvenlik hizmetlerine, trafik hizmetlerinden uyuşturucu ile mücadeleye, afet ve acil durum hizmetlerinden düzensiz göçle mücadeleye, nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinden sivil toplumla ilişkilere, valilik ve kaymakamlıklarca yürütülen tüm hizmetlere kadar birçok alanda vatandaşa doğrudan dokunan hizmetleri sunmaya çalıştığını söyledi.

Ersoy, İçişleri Bakanlığının birçok alanda vatandaşa doğrudan dokunan hizmetleri sunmaya çalıştığını belirterek, şöyle dedi:

“Bakanlığımız tarafından yürütülen hizmetleri daha verimli, daha ekonomik ve etkin bir şekilde sürdürebilmek için yoğun gayret içindeyiz” Bu bağlamda ülke genelinde yürütülen iyi örnek uygulamalarını başka illerimize yaygınlaştırmak amacıyla Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla İZDES Projesi hayata geçirildi.”

Ersoy, İZDES Projesi’nin detaylarına ilişkin bilgi vererek, “Bakan yardımcılarımızın başkanlığında emniyet genel müdürlüğü, jandarma genel komutanlığı, göç idaresi genel müdürlüğü, AFAD ve acil durum başkanlığı, nüfus genel müdürlüğü, iller idaresi genel müdürlüğü, güvenlik komutanlığı temsilcilerinden oluşan arkadaşlarımızla illerimizi ziyaret ediyoruz. İllerimizde sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle görüşüyoruz. Arkadaşlarımız ayrı ayrı birimleri ziyaret ediyor, bu birimlerden hizmet alan vatandaşlarla görüşüyor. Onları evlerinde ziyaret ediyor. Sonra değerli valimizin başkanlığında burada hizmet veren arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz, aldığımız notlar ve talepler doğrultusunda daha güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bugünde bu amaçla Artvin’imizdeyiz.” diye konuştu.

Proje kapsamında STK temsilcileriyle bir araya gelerek onların görüş, öneri ve taleplerini dilendiklerini kaydeden Ersoy, “Kamu kurumların temsilcileriyle de bir araya gelip bir değerlendirme yaparak, kentte huzur ve güven içinde yürütülen hizmetlerin daha iyi şartlarda ve güzel bir şekilde vatandaşa sunulması için yapılması gerekenler konusunda fikir alış verişinde bulunacağız. Artvin’de gördüğümüz güzel uygulamaları, ülke geneline de duyurarak bir hizmet standardını topyekun yakalamış olacağız ” dedi.

Bakan Yardımcısı Ersoy beraberindeki Vali Doruk ile birlikte kentteki bir otelde İçişleri Bakanlığı bünyesindeki kurumların amirleri, vali yardımcıları ve kaymakamların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya başkanlık ederek, ilgili kurum amirleriyle durum değerlendirmesinde bulundu. – AVBM

Bu haber 914 kez okundu.