Hopa Bedensel Engelliler Derneğinden Vali Doğanay’a Gezi Teşekkür Ziyareti

 

Hopa Bedensel Engelliler Derneği üyeleri kendilerine gezi programı düzenleyen Vali Doğanay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vali Doğanay, Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Can Yılmaz ile dernek üyeleri Ömür Tayfun Balmumcu ve Metin Ustabaş’ı makamında kabulünde yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Yılmaz ise dernek üyesi toplam 19 engelliye yönelik 29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde Nevşehir Kapodoya, Konya ve Muğla’nın Fethiye ilçelerine gezi düzenleyen Vali Doğanay’a teşekkür ederek, şükranlarını sundu.

Birçok dernek üyesi arkadaşının Kapadokya, Konya ve Fetiye’yi ilk kez görme fırsatı bulduğunu belirten Yılmaz,” Sayın valimizden dernek olarak gezi talebimiz olmuştu. Bizlerin talebini olumlu karşılayan valimiz engelli kardeşlerimizi sevindirdi. 10 gün süren gezimizde daha önce görmediğimiz ülkemizin güzel ve tarihi yerlerini ziyaret etme fırsatı bulduk. Fethiye’de denize girdik. Gezi programı bizler için hem tatil oldu hem de tarihi ve kültürel mirasımızı görme anlamında çok faydalı oldu. Hayatımızın en güzel günlerini bu gezi programında geçirdik. Bizlere bu anlamlı gezi programını düzenleyen Sayın valimizden, devletimizden ve hükümetimizden rabbim razı olsun” diye konuştu.

Sağlıklı her bireyin engelli adayı olduğunu belirten Vali Doğanay ise, Artvin Valiliği olarak engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunları çözmek ve onların daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmanın gayreti ve çalışmaları içinde olduklarını kaydetti.

Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz, Konya iline özgü yedi semazen figürünün bulunduğu bir tabloyu Vali Doğanay’a hediye etti.

AVBM