GÖNÜLLÜLER HAYIR ÇARŞISI KERMESİ  AÇILIŞI YAPILDI.

26 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’da Borçka Geleneksel Kermes bankalar caddesi kahya oğlu iş yerinde Belediye Başkan Yardımcısı, Garnizon Komutanı, Daire Amirleri ve Borçka Halkının katılımıyla dua yapılarak açıldı.

11 gün faaliyet gösterecek olan kermes ’de%100 helal kesim et ve tavuk dönerleri ve özellikle zengin Borçka mutfağının her gün taze nimetleri ikram edilecektir. Bu organizasyonda takribi 250 Borçka’lı aileden taze yiyecekler sunulmaktadır. Ayrıca kış mevsiminde gönüllü eğitim aşıkları Borçka’lı hanımlar tarafından nadide çeyiz eşyaları hazırlanmış ve uygun fiyatlarla satışa sunularak değerlendirilmektedir.

Elde edilen gelirler Borçka merkezinde barındırdığımız talebelerin ihtiyacından ve kurumlarımızın ihtiyaçlarında kullanılacaktır.

Kermes açılışında Bilal Çağır tarafından kısa bir açıklama yaparak, derneklerimizin gelir kaynakları azaldığı için kermes, devletimizin özel kurumlara verdiği kermes hakkımızı kullanıyoruz. Allah razı olsun Kaymakam beyimizden, gerekli ilgiyi bize gösterdi. Belediye başkanımız burada, bütün daire amirlerimizden tam destek aldık, halkımızın da desteği ile biraz sonra göreceğimiz gönüllüler çarşısını hep beraber tüketerek ekonomiye yatıracağız ve talebelerimizin kurslarımızın, yurtlarımızın ihtiyaçları ile ilgili borçlarımızı azaltmaya çalışacağız. İmar ve Kalkındırma Derneğimizin öncülüğünde  11. Düzenlediğimiz  2017 Borçka Kermesimize tekrar hoş geldiniz diyoruz ve açılışımızın mübarek olması, bereketli olması maksadıyla  Kuran-ı Kerim okunarak daha sonra Borçka Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Jandarma Komutanı ve Kalabalık Halkın katılımıyla kurdele kesilerek hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunarak el emeği göz nuru ile hazırlanan sergilenen eşyalar beğeniyle izlendi.

Erkan ATASERT

Bir Cevap Yazın