Ezanı Güzel Okuma Kursu sona erdi

 

Artvin’de 12 din görevlisinin katıldığı, 5 makamda ezanı güzel okuma kursunu tamamlayan kursiyerler, belgelerini aldı.

İl Müftülüğünce İmam-hatip ve Müezzin-kayyım görevliler için 5 Mart 2018 tarihinde açılan Rehber Öğretici Arhavi Merkez Yeni Camii Müezzin Kayyımı İsrafil Bülbül tarafından verilen “Ezanı Güzel Okuma Kursu” verimli bir şekilde 4 Nisan 2018 tarihinde yapılan mülakat ile sona erdi.

İl Müftü Vekili Muhammed Aydın yaptığı açıklamada “Ezan-ı Muhammedi’yi en güzel şekilde okumak için gayret sarf eden kursiyer personelimize teşekkür ediyorum. Ezan bir tebliğdir, bir zikirdir. Hz. Muhammed (s.a.s) Peygamberimizi bütün varlığa hatırlatmaktır. İlahi korodur ve bunun başında da Ezan-ı okuyan hocamız bulunmaktadır. Dolayısıyla bu bilinç bu şuur ile makama riayet ederek okuyacağınıza inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

İl Müftü Vekili Muhammed Aydın başkanlığında Ardanuç İlçe Müftüsü İsmail Göksu ve Rehber Öğretici Arhavi Merkez Yeni Camii Müezzin Kayyımı İsrafil Bülbül “Ezanı Güzel Okuma Kursuna”  katılan din görevlilerine yönelik Kafkasör festival yaylasına gezi programı düzenlenmişti.

ÇP

230 Görüntüleme