Erdal Erzincan Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluştu

Türk Halk Müziğinin önemli isimlerinden biri olan Erdal Erzincan Patika Kitabevi aracılığıyla Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşarak konser verdi.

Açılış konuşması yapan Sercan Dede, 2 buçuk yılda bazı faaliyetlere imza attıklarını Patika Yürüyüş Kulubü’nün Artvin’i her haftasonu karış karış gezdiğini belirterek, “Çocuklar için gönüllü olarak birçok faaliyet düzenliyoruz, çeşitli yazarların katılımıyla imza günleri organize ediyoruz. Erdal Erzincan konseri de aslında bu çalışmaların bir ürünü, bu çalışmaların bir ayağıdır” diyerek ellerinden geldiği sürece bu tür organizasyonlar düzenleyeceklerini ifade etti.

Sercan Dede’nin konuşmasının ardından sahne alan Erdal Erzincan sevilen parçalarını kendisini dinleyenlerin eşliğinde söyledi. Erzincan konsere katılanlar tarafından büyük beğeni alırken, konserinin ardından konuşma yaparak, “Bizi biz yapan değerleri unutmamalıyız. Biz Sokrates’i önemsiyoruz evet ama bizim aşıklarımız da aynı düşüncedeler. Batı’nın dayatması olduğu için biz onları ön planda tutuyoruz, oysa bizim bu topraklardan mayalanmış, bizim halkımızın algıladığı bir felsefe var, biz onu yüceltirsek o yükselir” diyerek çok uzağa gitmeye gerek olmadığını vurguladı.

Erzincan, emeği geçen Patika Kitabevi’ne teşekkürlerini ileterek, “Burada bir okuma kültürünün olduğunu bilmek çok güzel bir şey. Aşıklar hep insan olmak üzerine kültür yaymışlardı. Bu köy yaşantısı içinde vardı ama artık şehirlere geldik okumamız lazım. Onun yerini kitapla telafi etmeliyiz” dedi ve bu etkinliğe Patika Kitabevi’nin imza atmasının çok hoşuna gittiğini dile getirdi.

Sanatçının konuşmasının ardından Sercan Dede “Kitapçının hediyesi kitap olur” diyerek Erdal Erzincan’a hediyesini takdim ederek, “Erdal Hoca’ya bize yaşattığı bu müzik ziyafeti için teşekkür ediyoruz, parmağına, yüreğine, çalışına, sesine sağlık. Kendisini yeti,ştiren hocalar ve kendisinin yetiştirdiği öğrencilerin ne kadar çok takdirini aldığını biliyoruz ama bu takdirlerin boş olmadığını bir kez daha anlamış olduk” dedi ve konsere katılım gösteren herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. – 7 MART

Bu haber 983 kez okundu.