DERT BİR DEĞİL Kİ…!

“Bakım Parası, Engelli Maaşı ve Yol Sıkıntılarının Düzelmesini” İstediler

Artvin Borçka İlçesine bağlı Güreşen İpekler mahallesinde yaşayan zihinsel engelli babası Yaşar İpek ve böbrek hastası olan babası Muhammet ipek ise kasisli yol sıkıntıları baba oğul bir hayli dertli.

Bir engelli çocuğa sahip Yaşar İpek ve eşi Leyla İpek, zihinsel engelli raporu olan 13 yaşındaki kızı Aleyna İpek için aldıkları bakım parası ve engelli maaşının kesildiğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Zihinsel raporlu kıza sahip Yaşar İpek, bakım parası ve engelli maaşları kesildiği için sıkıntılı günler yaşıyor, İpek   kendine ait hiçbir tapusunun olmadığını, kesilen bakım parası ve engelli maaşının geri ödenmesini talebine anne Leyla ceylan

Artvin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, seslenişi dikkate alarak, bakım ücreti 2021 15 Ocak gününden itibaren yatırılacağı müjdesi  verilirken, İpek ailesi rahat bir nefes alırken, ikinci dert ise bakımsız kalan yolları için oldu.

Güreşen Köyü Muhtarı Hasan Nalbant, İpekler mahallesinin yolunu incelerken yeni böbrek ameliyatı olan Muhammet İpek, muhtarı  yolda karşılayarak yol sıkıntılarını dile getirdi. Yolun düzeltilmesi için Artvin yetkili tercihlerden yardım isteyen Muhammet İpek, yolumuz çok kasisli ve çok bozuk, talebimizi muhtarımıza iletiyoruz ama muhtarımız  eziliyor, ben Valimizden ve İlçe Kaymakamımdan, ”ne  olursunuz yıllardır bakımsız kalan kasisli yolda araçlarımızla gezemiyoruz, en azından kasisli olan bölgenin düzeltilmesini istiyoruz ifadeleri ile seslerini duyurmaya çalıştılar.  – Ziya Akyıldız