Covid-19 Virüsü ile Mücadele Kapsamında Güvenlik Birimleri 7/24 Görev Yapıyor

Ülkemizde ve dünyada etkisini gösteren ve toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında Artvin İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Birimleri denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine 7/24 esasına göre devam etmektedir.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ilimizin giriş/çıkış yapılan karayollarında (Artvin-Şavşat-Yusufeli) yol kontrol noktaları oluşturulmuş ve kolluk birimlerince gerekli denetimleri yapılmakta olup İl Sağlık Müdürlüğü personellerince de vatandaşların sağlık kontrolleri yapılmaktadır.

Kontrol noktalarında ve seyir halinde yapılan denetimlerde, toplu taşıma araçlarında ruhsatta yazılı koltuk sayısının % 50’si kadar yolcu bulundurulup / bulundurmadığı ve yolcuların oturma düzenleri ile maske takıp / takmadıkları kontrol edilmektedir.

Kemalpaşa ilçesi Sarp Köyünde bulunan Sarp Kara Hudut Sınır Kapısından geçiş yapmak için ilimize giriş yapan, uluslararası taşımacılık faaliyetinde bulunan sürücülerin İl/İlçe merkezlerinde beklemelerine müsaade edilmemekte ve yerleşim yeri dışında veya TIR Parklarında bekleme yapabilecekleri yönünde bilgilendirme ve denetimler gerçekleştirilmektedir.

Tedbirler Kapsamında kısıtlanan şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin denetimi ve uygun görülen araç ve firmalara izin belgesi verilmesi için her ilçede ve ilimizde Seyahat İzin Kurulları kurulmuştur. – AVBM

Bu haber 3.067 kez okundu.