ÇORUH EDAŞ’TAN KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN YATIRIM

Çoruh Elektrik Dağıtımı A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2021 yılı yatırımlarına yılın ilk günü itibariyle başladı. Yeni yılda da yatırım ve bakım – onarım çalışmalarına aralıksız devam edecek olan Çoruh EDAŞ, geçtiğimiz yıl başladığı Artvin’in Şavşat Köprüyaka – Veliköy yol ayrımı arasındaki yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattını tamamlayarak tüketicilerin hizmetine açtı…

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde kesintisiz enerji arzı parolasıyla çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, Artvin’in Şavşat ilçesine 3 kilometrelik enerji nakil hattı yatırımı gerçekleştirdi.

2020 yılında hizmete açılan TEİAŞ Şavşat Meydancık Havza Trafo Merkezi’ndeki şebeke yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, yapmış olduğu 11 kilometre uzunluğunda enerji nakil hattı ve 4 adet trafo binasıyla yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Çoruh EDAŞ, yatırım çalışmasıyla Şavşat’ın merkezi ve köylerine alternatif enerji kaynağı olarak planlanan Şavşat Köprüyaka – Veliköy yol ayrımı arasındaki yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattını tamamlayarak tüketicilerine yeni bir enerji hizmeti sundu.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Artvin ili ve ilçelerinde elektrik şebekesindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla yatırım programları kapsamında hazırlanan projelerle şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke ve aydınlatma projeleri çalışmalarına hız kesmeden devam edilecektir.” denildi.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği