ÇORUH EDAŞ’TAN 2 BİN METRE YÜKSEKLİKTE YATIRIM ÇALIŞMASI

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2020 yılının son yatırım çalışmalarına kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti için tüm hızıyla devam ediyor. Şebekelerde bakım – onarım ve yenileme çalışmalarına aralıksız devam eden Çoruh EDAŞ son olarak, Artvin’in Yusufeli İlçesi Yamaçüstü Köyü’ne bağlı 2 bin rakımlı Yuvalı Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekeyi yeniledi…

2020 yılı yatırım çalışmalarına kar, kış demeden devam eden Çoruh EDAŞ, Artvin’de Yusufeli İlçesi Yamaçüstü Köyü’ne bağlı 2 bin rakımlı Yuvalı Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekenin yatırım çalışmalarını bir ay gibi kısa bir sürede tamamladı.

Kasım ayında başlanan çalışmayla Çoruh EDAŞ, toplamda 60 elektrik direği ve 2 kilometre uzunluğundaki iletkenin montajını yaparak bölgedeki ağaç direk ve açık iletkenli elektrik şebekesinin plastik izoleli askı telli alüminyum havai iletkene dönüştürülmesini sağladı.

Yuvalı Mahallesi’nin yüksek rakımlı ve kış aylarında karlı gün sayısının fazla olması sebebiyle yapılan yatırım çalışması kesintisiz elektrik enerjisi açısından büyük önem taşıyor.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü “Artvin ili ve ilçelerinde, elektrik şebekelerindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi maksadıyla yatırım programımız kapsamında aralıksız çalışıyoruz. İhtiyaçlara özel hazırladığımız projelerle şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatma çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

Bu haber 3.692 kez okundu.