ÇORUH EDAŞ’IN GÜNDEMİ KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN BAKIM – ONARIM

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), elektrik dağıtım hizmetinde varlığını görünür kılan bakım-onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına rağmen 2020 yılı bakım onarım çalışmaları kapsamında 18 projesini tamamlayan Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, 55 adet direk ve 5.9 kilometre elektrik dağıtım hattını yeniledi…

7 bin 436 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde 9 ilçe, 320 köy ile 170 bin 875 nüfusa sahip Artvin ilinde, 2020 yılı sonuna kadar 37 projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Anıl Şahinler, arıza ve kesinti sayısının düşmesi için şebeke iyileştirmeleri ve bakım – onarım planlarına öncelik verdiklerinin altını çizdi.

Bakım onarım çalışmaları kapsamında kış aylarında olumsuz hava şartlarından kaynaklı hasar gören, can ve mal güvenliği tedbirlerini aldıktan sonra geçici çözümlerle onarılan direk ve hatların yenilendiğini ifade eden Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Anıl Şahinler: “2020 yılsonuna kadar 37 projemizi daha hayata geçirirken 5 kilometre elektrik dağıtım hattı da yenilenecektir. Bölgemizin coğrafi özelliklerini göz önünde bulundurarak geçmiş dönem yoğun hava muhalefetine maruz kalan ve kalabileceğini ön gördüğümüz noktalarda kış hazırlıklarımız devam etmekte. Temel hedefimiz olan tüketici memnuniyeti dinamiğinde hizmet kalitemizi her geçen gün arttırmaktayız.” dedi.

Çoruh EDAŞ

Çoruh EDAŞ, 20 bin 551 kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 5 il, 61 ilçe, 82 belediye, 1.536 köy ve 1.226 mahalle de 1.4 milyon tüketiciye, yaklaşık 2 milyon nüfusa 1.287 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir.Söz konusu 5 ilde çalışmaların en sağlıklı şekilde yürütülebilmek için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle yapan Çoruh EDAŞ, faaliyet gösterdiği bölgede hizmet kalitesini yükselterek çalışma temposunu her geçen gün daha da arttırmaktadır.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

Bu haber 2.323 kez okundu.