ÇORUH EDAŞ, BORÇKA’NIN ELEKTRİK KAPASİTESİNİ ARTTIRDI

Kesintisiz elektrik enerjisi parolasıyla çalışmalarını ve yatırımlarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Borçka’da elektrik şebekelerinin kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarını tamamladı. Çoruh EDAŞ, gerçekleştirdiği yatırımlar kapsamında, 50 kilometre mesafede bulunan Camili ve Muratlı köylerinin elektrik ihtiyacını karşılayan ve 1990’lı yıllarda tesis edilen Camili-Muratlı Enerji Nakil Hattı’nı bir üst kesit iletken ile yeniledi…

Çoruh EDAŞ, yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Zorlu arazi koşullarında, özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, Borçka İlçe Merkezine 50 kilometre mesafede bulunan Camili ve Muratlı köylerinin elektrik ihtiyacını karşılayan Camili-Muratlı Enerji Nakil Hattı’nı bir üst kesit iletken ile yeniledi.

Bölgede bulunan mesken, ticarethane, turizm tesisleri ve yüksek tüketime sahip abonelerin enerji ihtiyaçları bu şebeke yardımıyla karşılanarak gerek turizm gerekse de sanayi alanında ihtiyacı uzun yıllar karşılayacak bir yatırım daha hizmete alınmış oldu. Elektrik kesintilerinin, teknik kayıpların azaltılmasına yönelik gerçekleşen yatırım ile Borçka halkına en üst düzeyde kaliteli hizmet ulaştırılması amaçlanıyor.

Çoruh EDAŞ’ın Borçka’ya gerçekleştirdiği yatırımlar kapsamında, Borçka şehir şebekesi ve köy gruplarının ana dağıtım merkezi olan Borçka dağıtım merkezi trafo binasında bulunan açık şalt sistemi yenilenerek modern modüler hücre dönüşümü sağlandı. Ayrıca, Borçka’da tek bir hat üzerinden birçok köye iletilen elektrik hatları birbirinden ayrıldı ve farklı hatlar oluşturuldu.

Gerçekleştirilen yatırımlarla elektrik kesintilerini ve teknik kayıpları azaltmayı hedefleyen Çoruh EDAŞ, şebeke iyileştirme çalışmalarına ara vermeden devam edeceğinin altını çizdi.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticiliği

Bu haber 943 kez okundu.