ÇORUH EDAŞ ARTVİN’DE 50 YILLIK ENERJİ NAKİL HATTININ SÖKÜM İŞLEMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Faaliyet gösterdiği beş ilde modern teknoloji ve güçlü alt yapı dinamiğiyle kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti için bakım – onarım ve yatırım çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), çalışmalarına bir yenisini ekledi. Çoruh EDAŞ, son olarak Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçelerinde ekonomik ömrünü tamamlayan 50 yıllık enerji nakil hattının söküm işlemini başarıyla tamamladı…

Çoruh EDAŞ, 2020 yılı yatırım çalışmalarında kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti için şebekelerde bakım – onarım ve yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çoruh EDAŞ son olarak, Artvin’de 1971 yılında tesis edilen, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki enerji ihtiyacını karşılayan 50 yıllık enerji nakil hattının söküm işlemini tamamladı.

Ekonomik ömrünü tamamlamış, genişleyen imar ve artan yapılaşma sonrasında hizmet dışı kalan hattın yerel yönetimler ve tüketicilerin talebi doğrultusunda sökme işlemini tamamlayan Çoruh EDAŞ, 2020 yılının son günlerinde de yatırım programı kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü “Artvin ili ve ilçelerinde elektrik şebekelerinde hizmet kalitesinin yükseltilmesi maksadıyla yatırım programımız kapsamında hazırlanan projelerle birlikte şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatma projeleri çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği