ÇORUH EDAŞ ARTVİN İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE “FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI”

2019 yılında Artvin ili Merkez ilçesine 50 kilometre uzaklıktaki Oruçlu Köyü’nde elektrik şebekesi yenileme çalışmalarının tamamlanması üzerine tüketici memnuniyeti göstergesi olarak Oruçlu Köyü Muhtarlığı tarafından Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Anıl Şahinler’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim edildi.

Yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine verimli ve kesintisiz hizmet vermek üzere çalışan Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, Artvin ili ve ilçelerinde elektrik şebekesindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi hedefi ile projelerine ara vermeden devam ediyor.

2019 yılında Oruçlu Köyü’ne yapılan yatırımlardan bahseden Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Anıl Şahinler: “Zaman içerisinde artan enerji ihtiyacı ve ekonomik ömrünü tamamlamış açık iletkenli olarak tesis edilmiş şebekenin ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle köy geneline 4 kilometre uzunluğunda plastik izoleli kablo ve yüzün üzerinde direk montajıyla uzun yıllar hizmet verecek elektrik şebekesi tesis ettik. Önceliğimizle birlikte en temel hedefimizin tüketici memnuniyeti olduğunu yatırımlarımızın somut örnekleriyle yansıtmaktayız. Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak 2021 yılı yatırım programları kapsamında; elektrik şebekelerinin yenilenmesi, yeni abonelik talepleri çerçevesinde ilave şebekelerin yapılması, ilave trafo binalarıyla artan enerji ihtiyacına karşılık verilmesi ve can-mal güvenliği nedeniyle şebekelerin deplase edilmesi ile desteklenen yatırım çalışmaları il genelinde yaklaşık 250 noktada yatırım çalışması planlıyoruz. “Fahri Hemşehrilik Beratını bizlere takdim eden Oruçlu Köyü Muhtarlığına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ)

Çoruh EDAŞ, 29 bin 551 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede yaklaşık 1.5 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Söz konusu 5 ilde bu hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle yapan Çoruh EDAŞ, faaliyet gösterdiği bölgede hizmet kalitesini yükseltmek için çalışma temposunu her gün biraz daha artırıyor.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği