ÇORUH EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü CBS Mobil Uygulamayı Devreye Aldı

         Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü Şirket Müdürü Mehmet Aydın, İl Müdürü Osman Aydın, CBS Yönetmeni Esin İrhan ve İlçe Yöneticileri Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Collector Uygulaması tanıtımı için bir araya geldi.

         Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü; “Şirketimiz Coğrafi Bilgi Sistemleri ile elektriksel şebekenin takibine 2012 yılından itibaren ArcGIS uygulaması ile başlamıştır. Saha ekipleri tarafından mobil uygulama ile sahada anlık olarak tüm şebeke verilerine ulaşılması, bu verilerin anlık güncellenmesi ve analizlerin yapılması hedeflenmektedir. Ayrıca mobil cihazlar üzerinden arıza noktalarının tespit edilerek sahanın daha doğru bir şekilde programlanması ve arızalara daha kısa sürede müdahale edilmesi amaçlanmaktadır.

         CBS Mobil Saha uygulaması, İl Müdürlüğü saha ekiplerine teslim edilen endüstriyel tip tablet cihazlarda kullanıma hazır hale getirilmiştir. Saha eğitimleri sonrası, dağıtım şirketlerinin temel ihtiyacı olan ve her geçen gün önemi daha da artan CBS verileri anlık olarak güncellenebilecektir.” açıklamalarında bulundu. – ÇP

Bir cevap yazın