ÇOKAB’dan Borçka Belediye Başkanlığına 2500 Adet Tıbbi Maske Hibe Etti

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği’nden Borçka Belediye Başkanlığına 2500 adet Tıbbi Maske hibe edildi.

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği (ÇOKAB) Başkanı Necmettin Taşçı, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ı makamında ziyaret ederek koronavirüs (Covid-19) pandemisine karşı gösterilen mücadeleye destek amacıyla 2500 adet tıbbi maske hibe etti.

Aynı zamanda Oltu Belediye Başkanı da olan ÇOKAB Başkanı Necmettin Taşçı, ÇOKAB üyesi belediyelerin, koronavirüs (Covid19) pandemisi sürecinde kişisel koruyucu ihtiyaçlarının giderilmesi için 30 bin adet tıbbi maske yaptırdıklarını ve ÇOKAB üyesi belediyelere dağıtıma başladıklarını belirtti.

Borçka Belediyesi’nde gerçekleşen ziyarette tıbbı maskelerin korona virüs salgınının en büyük tedbirlerinden biri olduğunu ve maskesiz dolaşılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini belirten ÇOKAB Başkanı Taşçı; bu salgından bir an önce kurtulmayı temenni ettiklerini söyledi. Bu nazik ziyaretten ötürü ÇOKAB Başkanı Necmettin Taşçı’ya teşekkürlerini ileten Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “ÇOKAB başkanımıza bu anlamlı ziyaret ve dayanışması için çok teşekkür ediyorum. Borçka’mız Türkiye’de ilk karantina uygulanan ilçeyken şu anda vaka sayısının hiç olmadığı kentler arasına girmiştir. Tedbirlere uyarak korona virüs pandemi sürecini sağlıklı şekilde atlatmak istiyoruz. ÇOKAB başkanımızın yaptığı 2500 adet maske hibesi de bu açıdan çok önemli. Bizlere de düşen ÇOKAB’ın hibe ettiği bu maskeleri Borçka’lı hemşehrilerimize ulaştırmak olacaktır” ifadelerini kullandı. – BBB

Bu haber 3.551 kez okundu.