CHP’de Aday Adayları 21 Eylül Tarihiyle Netlik Kazandı

 

         Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı ve bütün  Merkez İlçe başkanlıkları kararıyla Artvin’de yerel seçimlerde belediye için aday olmak isteyen 21 Eylül tarihine adaylıklarını açıklamaları zorunluluğu getirildi.  Memur olmayanların yapacağı başvuruda Artvin merkezden 3 aday ismini açıklarken il genelinde ise toplamda 24 aday başvuruda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanlığı ve Bütün ilçe Başkanlarının ortak kararıyla bu yerel seçimlerde farkı bir yol izliyor. Türkiye geneli harici alınan kararda memur olmayan vatandaşlar 21 Eylül’e kadar belediye başkanlıkları için aday adaylıklarını açıklamalarını zorunluluğu getirdi. Bu sürede yapılan başvurularda Artvin merkezde 3 aday adayı açıklama yaparken il genelinde ise 24 partili adaylığını açıkladı.

CHP Artvin Ve İlçeleri Belediye Başkan Aday Adayları İsim Listesi Şöyle:

“CHP Artvin Merkez Belediye Başkan Aday Adayları

Ahmet Biber, Demirhan Elçin, Selim Bilgin

CHP Arhavi Belediye Başkan Aday Adayları

Engin Erkan, Mustafa Tatar, Vasfı Kurdoğlu

CHP Ardanuç Belediye Başkan Aday Adayları

Mesut Aksakal, Yıldırım Demir

CHP Hopa Belediye Başkan Aday Adayları

Gürbüz Akyüz, Turan Kasımoğlu, Taner Ekmekçi, Murat Özçep, Turgay Güngör, Nusret Ustabaş, Fehmi Ustabaş, Hasbi Uğur Topaloğlu.

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayları

Ali Altunkaya Ergül Akçiçek,

CHP Şavşat Belediye Başkan Aday Adayları

Erkan Dede, Ertan Turan, Naci Köroğlu, Nihat Acar.

CHP Murgul Belediye Başkan Aday Adayları

Mehmet Yıldırım, Erkan Şeyhoğlu”

Borçka belediye başkan adayı tek aday olarak belirlendiği, memur olduğu için istifa ettikten sonra isminin açıklanacağı belirtildi. Yusufeli’nde de tek aday çıkacağı ya da burada ittifak’ta olabileceği konuşuluyor.

ÇP

191 Görüntüleme