CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktut

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; ARTVİN’DE İVEDİLİKLE KURULMASI GEREKEN ANJİYO ÜNİTESİ’Nİ BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SIRASINDA BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİK!

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM Genel Kurulu’nda 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin 12’inci maddesi üzerine CHP Grubu adına yaptığı konuşmada Artvin’de ivedilikle kurulması gereken Anjiyo Ünitesini bir kez daha dile getirdi.

TBMM tutanaklarından ilgili bölüm şu şekilde : “Burada, iki gün önce bir İçişleri Bakanı geldi, hem milletvekillerine hem Meclise ayar verdi. Bir başka bir şey söyledi. Ben, burada, seçim bölgemle alakalı da bir şey söyleyeceğim değerli arkadaşlarım. Bir başka bir şey söyledi burada, dedi ki… Sağlık Bakanının açıklaması gereken, benim 1 Aralıkta burada, seçim bölgem Artvin’le alakalı… Hani diyorsunuz ya “Bu bütçe müthiş bir bütçedir.” diye, ben o zaman kıyamet kopardım dedim ki “Bakın, Artvin’de insanlar yollarda ölüyor.” benden sonra AKP’nin Artvin Milletvekili, çok değerli kardeşim Erkan da çıktı dedi ki “Hayır, öyle değildir, daha başka bir tablodur.” dedi. Onunla ben sataşmam, Artvin Milletvekiliyle herhangi bir şekilde sataşmam ama bir gerçeği ortaya koyalım değerli arkadaşlarım. Şimdi, aradan geçen zamanda biz gördük ki, Sayın Bakan diyor ki “Biz, Hakkâri’de anjiyo ünitesi kurduk.” Bu açıklamayı yapacak olan Sağlık Bakanıdır, İçişleri Bakanı yapıyor Sayın Başkan bu açıklamayı, anjiyo ünitesi kurduk. Ben de buradan Sayın Bakan, size soruyorum: Sağlık Bakanına ben 4 tane soru sordum, cevap vermedi. Biz başka ülkenin çocukları mıyız Sayın Bakan? Biz başka Tanrı’nın çocukları mıyız bu Artvin’de? Niye kurmuyorsunuz anjiyo ünitesini Artvin’de? Yani niye bu insanlar ölüyor? Biz başka ülkenin çocukları mıyız? Hakkâri’de bu anjiyo ünitesini kuruyorken, terörü bahane ederek “Hakkâri’de insanlar dağa çıkıyor, biz böyle engelleriz.” diyorsunuz, bu Artvinliler dağa çıkmadığı için mi bu şekilde cezalandırılıyor değerli arkadaşlarım? Dağa çıkmadığımız için mi bizleri bu şekilde cezalandırıyorsunuz? Yani, Sayın Vali açıklama yapıyor, Artvin’deki Deriner Barajı ve Çoruh Vadisi projeleri -20 milyar lira- ülke ekonomisine büyük katkıda bulunuyor, siz herhangi bir şekilde 2 milyon liralık -250 bin dolarlık- bir araçtan, bu şekildeki bir devlet yardımından bizi yoksun bırakıyorsunuz. 

Bu haber 2.244 kez okundu.