CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Artvin Belediyesini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart seçimlerinde sandıktan başarıyla çıkan belediyeleri ziyareti kapsamında Artvin Belediyesini ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu, belediye binası önünde Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye Başkan Yardımcı Zafer İnce, birim amirleri, meclis üyeleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Karşılamanın ardından Kılıçdaroğlu, Başkan Elçin’i makam odasında ziyaret etti. Makamda odasında gerçekleşen ziyarette Başkan Elçin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na projeler hakkında bilgi vererek bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu’nun, Artvin Belediyesi hatıra defterini imzalamasıyla ziyaret son buldu.

Ben Cerattepe Birleşenlerinin Adayıyım

Makam ziyaretin ardından CHP lideri belediye binası önünde halka seslendi. Kürsüye ilk olarak Belediye Başkanı Demirhan Elçin çıktı. Elçin burada yaptığı konuşmasında; Sayın Genel Başkanımız ilk defa belediye başkanlarını tebrik etmek için bir ile geldi. Sayın Genel Başkanım beni seçtiği zaman bir söz vermiştim. Demiştim ki emaneti geri alacağım sizlerde beni mahcup etmediniz sözümü tuttum. Ben de şimdi söz veriyorum hizmetlerimle sizleri mahcup etmeyeceğim sizlere hizmet etmek benim namusum ve şerefim. Ben Cerattepe bileşenlerinin adayıyım şimdi ise bana oy vermeyen seçildikten sonra yakama Atatürk rozetini taktım Cumhuriyet kentinde yaşayan her siyasi görüşün belediye başkanıyım. İlkeli insanımdır samimiyimdir 1 ay sizden müsaade istiyorum dairede sistem oturduktan sonra ziyaretlerime başlayacağım. Seçim kitapçığımda ne söz verdiysem onları yerine getireceğim belediye geldiğiniz zaman bu kitapçığı alabillirsiniz 5 yıl sonrada şunları şunları söz vermişsin ama yapmamışsın diye hesap sorabilirsiniz. Kısa bir zamanda evlere yemek hizmeti temizliği cenaze hizmetlerine devam ediyoruz sosyal hizmetleri artırarak devam ediyoruz. Bir tek kişiyi işten çıkarmadım genel başkanımım talimatı ile de 2.200 TL’nin altında maaş alan işçimiz yoktur.  Şeffaf belediyecilikte Artvin’de örnek olacağımızda sizlere söz veriyorum. Meclis toplantılarımızı her ay halka açık yapıyoruz ve canlı yayınlıyoruz. Hesap kitabımızı sadece devraldığımızı değil her ay sonun biz ne yaptıysak onu yayınlıyoruz. Şuan da ücretsiz interneti de Artvin Halkının hizmetine sunduk” dedi.

YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI GETİRMEK İSTİYORUZ”

Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının yaptı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi,”

“Belediye başkanımız kapıya 7 ilke asmış. 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar. Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. ‘CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak’ diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, hiçbir endişeniz olmasın.”

SİYASETÇİ KİBİRDEN UZAK OLACAK”

“Herkese hesap verecek siyasetçi, kibirden uzak olacak, halkını, doğasını sevecek siyasetçi. Sizler derelerinize sahip çıktınız. Tüm Türkiye’ye örnek oldunuz. Sorsalar ‘Türkiye’de çevresine en çok sahip çıkan ilçe neresi?’ diye, ‘Fındıklı’ denir. Şeffaf bir yönetim olmalı. Halkın vergileri ile hizmet yapan, maaşını alan belediye başkanı halka hesap verirse o yönetim şeffaf olur. Bunu Saray için de söylüyorum. Hem halkın paraları ile iş yapacaksınız hem de hesap vermeyeceksiniz, halka tebaa gibi davranacaksınız. Bunun adı kibirdir. Mesela şehir hastaneleri ne kadara mal oldu bilen var mı? Ben de bilmiyorum.” Diye konuştu

Belediye önünde ki halkla buluşma programı Başkan Elçin’in, Kılıçdaroğlun’a Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM önünde ki 3 boyutlu fotoğrafını hediye etmesi ile son buldu.

Kılıçdaroğlu, belediye ziyareti ve halkla buluşma programından sonra CHP İl Başkanlığını ziyaret etmek için belediyeden ayrıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler ’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve Artvin Millet Vekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü ve milletvekilleri eşlik etti ÇP

Bu haber 937 kez okundu.