CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik İstifa Etti

CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik; “Sağlık Sorunlarım Nedeniyle Görevimden İstifa Ediyorum.” Dedi.

CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, görevinden istifa etti. İstifa gerekçesini, “sağlık sorunları ve siyasete ayıracak zamanının olmamasını” gösteren Özçelik, kendisini arayan gazetecilere yaptığı kısa açıklamasında şunları söyledi:

 “Ben, ömrü boyunca bilinçli bir gençlik yetiştirmek için 35 yıl eğitimci olarak görev yaptım. Ben branş olarak tarihçiyim. Tarih ile ilgili çok şey söylenebilir. Tarihten ders çıkarmayanlar hep kaybedenler olmuştur. Biz geçmiş tarihten ders çıkararak bu sonucu aldık. O hataları yapmayarak kazandık.

Ben bu görevi kabul ederken, ilk konuşmamı partililerimizin olduğu salonda yapmış, şunu söylemiştim. ” Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet bıraktığı iki büyük eseri vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu emanete sahip çıkmak 81 milyon vatandaşın da aslı görevidir. Ben bunun için ilk defa kısa süreliğine siyasete girdim.

Hayatımda inanmadığım, başaracağımdan şüphe duyduğum hiç bir görevde bulunmadım. Bu görevi de başaracağımızdan en küçük bir tereddüdüm olmadığı için kabul ettim. Gerçekten çok zor bir dönemde CHP Borçka İlçe Başkanlığı gibi bir görevi kabul ettim.

Ama önemli olan zoru başarmak değil midir? İlçe Örgütümüzle, Borçka halkıyla birlikte, çeyrek asırdır alınamayan belediyeyi hem de iktidar partisinin elinden aldık. Bunu Millet ittifakıyla, Borçka halkıyla, başkanımız Ercan Orhan ile birlikte başardık.

Ben görevimi yaptım, hedefime ulaştım.

Borçka’nın siyasi tarihini yeniden yazarken benim de bir satırım, sayfam oldu. Bu, benim için bir onurdur. Hedefe varıldıysa ki varıldı, artık görevi bayrağı bir başkasına, gençlere devretme vaktidir. Kimse koltuk sevdalısı olmamalı. Bir başka arkadaşına yol vermeli. Bayrak yarışı oyununu hepimiz biliriz. O bayrak elden ele en kısa sürede zirveye dikildiğinde kazanırsınız.

Ben bu görevi kabul ederken de şartlı kabul etmiştim. Sağlık problemlerimden söz etmiştim. Gerçekten de sağlık problemlerim var. Bu yaştan sonra siyaset gibi zor ve stresli bir görevi yapmak gerçekten çok zordur. Siyasette memleket için, millet için, çıkarsız, yalansız, menfaatsiz, gönülden görev yapan tüm siyasetçilerimize selam olsun.

Son satırlarımı yazarken naçizane bir kaç nasihatim olacak; “Siyaset herkesin işi, aşı değildir. Yükü ağır, zemini bataktır. Onun için zaman zaman değişim, nöbetleşme zorunludur. Çünkü buna ne vücut dayanır, ne de beyin.

Belediye Başkanımız Ercan Orhan’a görevinde bir kere daha başarılar diliyorum. Belediye başkanlığını çok zor şartlar altında aldık. Önemli olan zirveye tırmanmak değil, o zirvede kalabilmektir. Biliyorsunuz ki zirvenin fırtınası da çok ağırdır. Ercan Başkanın yükü gerçekten ağırdır. Yapacağı iyi hizmetlerle belediyeyi uzun yıllar yönetir.

Ben, görevimden ayrılırken, emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. Varsa benim hakkım helal olsun. Bir teşekkürüm de medyamıza olacak. Gerçekten sizin emeğinizi, katkınızı, kamuoyunun nabzını tutmada, doğru haberleri aktarmada çok büyük emekleriniz oldu. Size de ayrıca teşekkür ediyorum. İnsanlar fani, kurumlar bakidir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

ÇP ��

Bu haber 2.056 kez okundu.