CHP 97 YAŞINDA

Mensubu, üyesi ve temsilcisi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve Cumhuriyetin kurulmasında bu Ülkede devrimlerin gerçekleşmesinde  görev üstlendiği gibi sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli bir rol üstlenerek bu Ülkeyi, Cumhuriyeti, Demokrasiyle tanıştırmıştır.

Ülkeyi sosyal demokrasiyle tanıştıran Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin her adımında ve Türkiye’deki bütün dönüşümlerde imzası olan bir siyasi partidir bu siyasi parti Mustafa Kemal Atatürk tarafından benim iki eserim var bunlardan biri Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir.

Geldiğimiz bu süreçte emin adımlarla tarihsel mirası ve birleştirici gücüyle yoluna devam etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi dünün, bugünün ve yarının partisidir, Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin dışlanmadığı herkesin birinci sınıf vatandaş olarak yaşadığı demokrasi kurallarının tamamen işlediği insan hakları ve barış konusunda hak, hukuk, adalet noktasında önemli adımlar atıldığı herkesin mutlu, huzurlu ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi hep birlikte kuracağı bir partidir bu partinin her üyesi, her seçmeni, her ferdi bu bilinçle hareket edecektir ve önümüzdeki güzel Türkiye’yi hep birlikte kuracağız.

Bu düşüncelerle kuruluş yıl dönümümüzde ülkenin geleceği gençlerimizin yarınları için bu çağrıyı yapıyor Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş 97. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyor 97. yılında büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyor herkesi saygıyla selamlıyorum.

Vehbi YILMAZ

CHP Borçka İlçe Başkanı

Bu haber 641 kez okundu.