Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Artvin’de Ziyaretlerde Bulundu

 

Çevre ve Şehircilik  Bakanı Mehmet Özhaseki Artvin Valiliği ve Artvin Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Artvin AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresine katılmak için Artvin’e gelen Özhaseki, kongre sonrası Artvin Valiliği ve Belediye Başkanlığına giderek Artvin’in çözüm bekleyen sorunları ve devam eden yatırım projelerine dair bildi aldı.

İlk olarak Artvin Valiliğini ziyaret eden Özhaseki’yi Artvin Valisi Ömer Doğanay kurum binası önünde karşıladı.

Özhaseki burada kurum müdürleri ile tek tek tokalaşarak halkoyunları ekiplerinin gösterisini izledi.

Özhaseki daha sonra Artvin Valilik makamına geçerek Vali Doğanay’dan Artvin’in genel durumuyla ilgili aldı.

Burada basın mensuplarına konuşan Özhaseki, bu ziyaretin belediye başkanlarıyla bir araya gelip onların bazı konulardaki sıkıntılarını gidermeye vesile olduğunu ifade ederek, “Dost köyüne bahanesiz varılmaz. Bizde dost köyüne böyle bir bahane ile geldik. Bu ziyaretimiz hayırlı işlerin yapılması noktasında bir vesile olur inşallah. ”dedi.

Özhaseki “Kamu hizmetlerine Ankara’nın katkısı bakımından en yüksek düzeyde bir iltifata mazhar olmuş şehirlerarasında herhalde başta Artvin geliyor. Bir taraftan Artvin’in kendine has coğrafi yapısının zorluğu, şirin butik bir il olması, bir taraftan değerli milletvekiliniz İsrafil Beyin gayretleri buraya daha çok ilgi duyulmasına vesile oluyor” diye konuştu.

Özhaseki, Artvin’de olduğu gibi Anadolu’nun pek çok yerinde de nüfus göçlerinin yaşandığını belirterek, şunları söyledi:

“Bu nüfusu sabit tutarak azda olsa göç alıp büyütmek esas olmalı. İlle de çok büyüyeceğiz, ille de bir şey olacağız diye gayret etmek her zaman yanlış olur. Çünkü buranın doğası böyle. Daha büyük şehirleşme ve sanayileşme istekleri bu doğayı mahveder, perişan eder. Bu ilde yaşan insanların aradığı her şeyi bulabilir hale gelmesi, devlet hizmetlerinin belediye hizmetlerinin en güzel bir şekilde belli bir hale getirilmesi bana göre bu ile yapılabilecek en büyük hizmettir. Burası Paris, İstanbul olacak diye uğraşmayın. Buranın fiziki yapısı belli.  Burada yaşayan insanlar burada yaşadıkları için mutlu olsunlar yeter. Bunun içinde gerek devletimiz, gerekse de son birkaç yıldır ortaya konulan belediyecilik anlayışı hizmetleri gayet iyi bir noktaya getirmiştir. Emeği geçenlerden Allah razı oldu. Bende üzerime düşen ne varsa Artvin için yapmaya hazırım.” diye konuştu.

Ziyaret sonrasında Vali Doğanay günü anısına Bakan Özhaseki’ye üzerinde Osmanlı Tuğrasının bulunduğu bir hediye taktim etti.

Özhaseki, daha sonra valilik şeref defterini imzalayarak valilikten ayrıldı.

Özhaseki valilikteki ziyaretinin ardından Artvin Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’den Artvin’in şehircilik anlamındaki temel sorunları hakkında brifing aldı.

Özhaseki bu ziyaretlerin ardından Artvin’den ayrıldı.

AVBM