Bürokrat ve öğrenciler Hastane etrafına fidan dikti

 

Borçka Devlet Hastanesi bahçesinde Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle peyzaj çalışması gerçekleştirildi.

İlçede yeni inşa edilen Hastane bahçesinde kurum idaresi tarafından belirlenen alanlarda Borçka Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile hastane yönetimi ve çalışanları toplamda 300 tane ladin ve sarı çam fidanları Bürokrat ve öğrenciler ile birlikte dikerek Bakanlığın projesine destek verdiler.

Fidan dikimi merasimine Borçka Kaymakam V. Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanı Aslan Atan, Orman İşletme Müdürü Recep Aydemir ve işletme Personeli, Cumhuriyet Savcıları, Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Genel Meclis üyesi Selim Şentürk, İlçe Emniyet Amiri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı, peyzaj çalışmaları hakkında bir konuşma yapan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, “Devlet Hastanemizin yeni hizmet binası çevresini yeşillendirmek istiyorduk, Cumhurbaşkanımızın organizasyonuna denk gelmesi isabetli oldu. Milli Eğitim ve Tarım Bakanlığımızın ‘fidan dikin birlikte büyüyelim’ kampanyası, hastane etrafını yeşillendirmemiz güzel bir anı olarak kalacaktır.

Amaç tabi hastalarımıza, hasta yakınlarımıza, ziyaretçilerimize ve hastane personelimize hoş bir görüntü sağlanması. Çalışmalarında desteğini esirgemeyen Borçka  Orman İşletme Müdürlüğüne ve  tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum”  dedi.

İlçeye yeni atanan Kaymakam V. Hasan Hüsnü Türker “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı riyasetinde, Milli Eğitim ve Tarım Bakanlığı arasında yapılan ağaçlandırma iş birliği protokolü çerçevesinde  81 ilde Belediye çevresinde ve Milli Eğitime bağlı İlk ve Orta Okullularında eğitim ve öğretim gören yaklaşık 10 milyon  öğrenci tarafından birer fidan dikme merasimi ile fidanlarımız toprakla buluşturuyoruz. Bir başka deyimle ’Fidanlar fidanlarla büyüyor sloganları ile birlikte büyüyor ormanlarımız’ adlandırılmaktadır. Amacımız, “Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. Bu etkinliğe katılan İlk ve Orta okul öğrencilerimiz başta olmak üzere ve iştirak edenlere, ağaç ve orman sevgisini geliştirerek hassas bireyleri sağlamak amacıyla, toplumda farkındalık oluşturarak, kamu birimleri arasında iş birliğinin kurumlaştırılmasına imkan sağlamaktır” dedi.

Öğrenciler ve minikler ise diktikleri fidanların etrafına avuçları ile toprak atarak, diktikleri fidanları fidanla büyümenin heyecanını yansıttılar.

Haber: Gökhan Özçelik

Bu haber 287 kez okundu.