BORÇKA’NIN 99. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

            Borçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü kutlaması yapıldı.

Borçka Belediye binası önünde Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Garnizon Komutanı ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasının ardından katılımcılar ile birlikte tören alanındaki yerlerini aldılar.

Törende, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından sırasıyla öğrencilerin şiir okuması, Ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında 1. Gelen eserin okunması, Ortaokul öğrencileri arasında yapılan şiir yarışmasında 1. Gelen eserin okunması, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi, resim sergisi gösterimlerinin ardından protokol üyeleri ile birlikte Garnizon Şehitliği ziyareti ile sonlandırıldı.

Akşam saat 17.00’de İlçemizin kurtuluşu ile vatanımızın baksı için canlarını feda eden tüm Şehitlerimiz için Belediye Meydanından başlanarak, sırasıyla Merkez Mahallesi Çoruh Caddesi, Vehbi Alparslan Caddesi, 15 Temmuz Meydanı, Muratlı Caddesi, Belediye Meydanından Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker’in konuşması ile son buldu. – SERMİN AYDEMİR

Bu haber 3.002 kez okundu.