BORÇKA’DAN ELAZIĞ VE MALATYA’YA YARDIM PAKETLERİ YOLA ÇIKTI

            24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonra Borçka Belediye Başkanlığınca başlatılan yardım paketleri yola çıktı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın yardım kampanyası çağrısının ardından çağrıya büyük bir ilgi gösteren Borçka Halkı kendi ellerinde olan imkanları dahilinde yardımlarını Borçka Belediyesi’ne getirip teslim ettiler. Kısa sürede yardımlarla gelen eşyalar paketlendi, numaralandı.

Yardım kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan “Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde akşam saatlerinde meydana gelen 6.8’lik deprem ile aslında tüm Türkiye hepimiz sarsıldık. Ancak ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz, 2009’da 5 kişinin öldüğü Sel felaketi yaşadık. En son olarak 28 Eylül 2019’da yine sel felaketi yaşamıştık. Kısa sürede Türkiye’nin her yerinden yadımlar geldi, yardım talepleri geldi. Gerçekten insan böyle kötü günlerde dost insanları görünce yalnız olmadığını anlıyor. Elazığ ve Malatya halkı yalnız değildir, hepimiz onların yanındayız. O halde hepimize çok önemli görev düşüyor. Borçka Belediyesi olarak Borçka halkıyla birlikte başlattığımız yardım kampanyası geçtiğimiz Salı gününe kadar devam ettirdik. Gerçekten kısa sürede büyük yardımlar toplandı. Borçka Halkı’nın duyarlılığına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Orhan; “Yardım kolilerimizi, suyumuzu hazırlayarak aracımızı Çarşamba hareket ederek yerlerine ulaştırılmak üzere ilçemizden ayrıldı. Belki bütün Artvin Belediyeleri bir iki tırla toplanan yardımları yola çıkarırız. Bize gelen bilgi şu an Elazığ’a doğru bir çok araç yola çıkmış, trafik sıkışıklığı var. Biz Türkiye’nin en büyük depremlerinden 1999 Gölcük depreminde birbirimize kenetlendik, Van’da 2011’deki depremde kenetlendik. Zor anlarımızda ekmeğimizi, acımızı, aşımızı bölüştük. Şimdi de Elazığ için el ele vereceğiz. Acılarımızı paylaşacağız. Bu vesileyle ben Elazığ’a, Malatya’ya geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun” diye ifade etti. – SERMİN AYDEMİR

Bu haber 3.381 kez okundu.