Borçka’da Uluslararası Kafkas Karate Şampiyonası Yapıldı

 

            Borçka’da 6 Ülkenin katımıyla Uluslararası Kafkas Karate Şampiyonası gerçekleştirildi.

            Borçka’da Uluslararası Kafkas Karate yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda dallarında başarı gösterenlere 1. 2. ve 3. Olanlara madalya ve belgeleri takdim edildi.

Borçka Gençlik Ve Spor Salonunda yapılan müsabaka da Milli karateciler güler yüzle gururla ülkelerine döndüler.

İki gün süren müsabaka Borçka İlçesindeki sporcular çekişmeli musabakaları ile topladıkları puanla göz doldurdu. Sonrası derece alan minik ve genç sporculara madalyalarını ilçe Kaymakamı Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Başkanı Erkan Balta, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Karate İl Temsilcisi Şirin Alı Öz, Federasyon yetkilileri verdi. Törende dalında Avrupa ikincisi Murat Öz, salonda bulunanları selamladı.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, birlik ve beraberlik ruhunu teşkil eder, Müsabakanı İlçede yapılması bizim için çok önemli ve anlamlı bir konu oldu ifadeleri ile uluslar arası müsabakanın özetin ve manzarasını anlatı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise, “Türkiye’nin hiçbir kentinde aynı günde müsabaka olmaz, işte tablo işte Artvin bu vurgusunu yaptı.

Milletvekili İsrafil Kışla ise, son günlerde Artvin de  güzel günler geçiriyoruz, daha önceleyin Cankurtaran tüneli açılışı vardı bugünde burada Uluslar arası Kafkas Karate müsabakası Borçka’da yapılıyor olması ne kadar güzel bir dayanışmayı temsil ediyor, ifadesine yer vererek, vesile  olanlara teşekkür ediyorum dedi.

Törenlerin sonunda Karate Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Şirin Ali Öz ise; “3.4 Mart 2018 Tarihlerinde Artvin’in Borçka ilçemizde yapılan Kafkas ülkeleri Karate Şampiyonasında desteklerinden dolayı Artvin Milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’a, Genel Koordinatör Ercüment Taşdemir’e, KYK Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er’e, Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Orhan Şahin’e, Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli’ye, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’a, Borçka Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Memiş Türk’e, Organizasyonu Başından sonuna kadar takip ve tertip eden Borçka’lı Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Dursun Atasert’e, Müsabakaların sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayan MHK Üyesi Ali Şahin’e, Organizasyon Kurulu Kazım Alpay ve Mithat Gelincik’e, tüm Ailelere, bütün sporcu kardeşlerime, görevli hakem arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim” diye ifade etti.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

  

88 Görüntüleme