Borçka’da Muhtarlar Günü Kutlaması Yapıldı

            Borçka’da 19 Ekim Muhtarlar günü kutlaması yapıldı.

            Bu yıl ilki düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü, Muhtarlara özel Marina gezi düzenlendi.

Artvin’in Borçka İlçesinde Muhtarlar Derneğinin talebi üzerine muhtarlar konfederasyonu girişimleri sonucu İçişler Bakanlığı 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlama kararı aldı. Bunun üzerine Borçka Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

İlçedeki mahalle ve köy muhtarları başta olmak üzere onlara eşlik eden Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ile siyasi Parti temsilcileri, Belediye Atatürk Anıtı önünde toplanarak çelenk sunuldu.

Borçka Muhtarlar Dernek Başkanı Aslan Arslan, burada yaptığı açıklamada; “İçişleri Bakanlığı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuz talebi üzerine Mahalli İdare Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz müracaat sonucunda 19 Ekim 1829 yılında 2. Mahmut döneminde yayınlanan fermanla kurulan muhtarlar teşkilatının kuruluşu 19 Ekim tarihi muhtarlar günü olarak kutlamasına karar verilmiştir.”

Açıklamanın sona ermesinin ardından muhtarlar onurlarına verilen Ada Resturantında yemek sonrası hediyeler verildi.

Etkinlik bununla kalmayıp İlçe Kaymakamı Bulat, muhtarlar sürpriz yaparak ilk defa Borçka Baraj Gövdesi üzerinde Marina gezi düzenlendi.

Kaymakam Ali Osman Bulat, Belediye Başkanı Ercan Orhan “Muhtarlarımızla stres atan ve baraj gövdesi üzerinde gezinmek çok anmalı gezi ile muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Başkan Orhan; “ise geçirmiş olduğu kovit 19 virüs sonrası, bizim içinde güzel bir gezi ve muhtarlarımızla birlikte olmanın vesilesi ile güzel günlerini bende tebrik ediyorum ifadelerini kullandı.

Muhtarlar ise yapılan sürpriz geziye ve hediyelere sonsuz teşekkürlerini Marina iskelesinin yapılmasına vesile olan Artvin Valiliğine ve emeği geçenlere teşekkürlerini dile getirdiler. – Gökhan Özçelik

Bu haber 6.218 kez okundu.