Borçka’da İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı

                2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ”İlköğretim Haftası” kutlaması Borçka’da yapıldı.

Kutlama töreninde Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü TÜRKER, Garnizon Komutanı P. Tğm. Aziz GÜNAY, Belediye Başkanı Ercan ORHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, İlçe Kurum Amirleri ve veliler katıldı. 

Mehmet Akif Ersoy İlk Okulu’nda düzenlenen program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Öğrencilerin hazırlamış oldukları şiirler ve şarkılarla kutlanan programın sonunda, ortaokul öğrencileri 1. Sınıflara “Okula Hoş Geldiniz Çiçeği”ni takdim ettiler.

Borçka Kaymakamı TÜRKER ‘in öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının başarılı bir yıl olması dilek ve temennisinde bulundu.

Kendisi de 25 yıllık eğitimci ve idareci olan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada; “25 yıl aradan sonra ilk kez öğrencilerinden ayrı kalmanın duygusunu yaşıyorum. Sayın kaymakamım çok değerli eğitim emekçileri sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler. 2019-2020 eğitim öğretim yılının bu ilk gününde belediye başkanı olarak değil bir öğretmen olarak bugün burada sizlerle aynı havayı teneffüs etmekten mutluyum, gururluyum ve onur duyuyorum.

İlköğretim bilginin temeli ve ilk başlangıcıdır. Hayatta başarılı olmanın tek ve değişmez kuralı okuma yazma öğrenmektir. Ülkemizi daha güzel, daha aydınlık günlere ulaştırmak için eğitimli insanlara ihtiyacımız var ve Başöğretmenimiz Atatürk’ün izinden bir an olsun ayrılmamalıyız. Bunun için çok okumalı ve çok çalışmalıyız. Gelişmiş ülkelere baktığımızda bu formülü uyguladıklarını görüyoruz.

Sevgili çocuklar, okul; müdürü, öğretmeni Öğrencisi velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva gelecekteki yaşamımızı ve mutluluğumuzun hazırlayıcısıdır. Ulu önder, Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, İrfan’ı hür nesiller” yetiştirmek asli görevimizdir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran bulabilen bilgiyi paylaşabilir. Hedefimiz ileri teknolojiyi üretebilen ve insanların yararına kullanabilen dinamik özgüvenli bir nesil yetiştirebilmektir.

Sevgili çocuklar; başarıya giden yol zorlu yoldur. Bunun için çok çalışın, okulunuzu, öğretmenlerimizi çok sevin. Okul eşyalarına zarar vermeyin. Yine Atatürk’ün bir sözü ile bitirmek istiyorum. “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır. Çalışkan olmak.” Bu duygu ve düşüncelerimle yeni öğretim yılının öğrencilerimize mutluluk dolu, başarılı bir öğretim yılı geçirmelerini diliyorum. İlk Öğretim haftanız kutlu olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından sınıflardaki öğrencilere ziyaret edilerek sohbetler edildi.

Haber: Sermin Aydemir

Bu haber 3.094 kez okundu.