BORÇKA’DA İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPILDI

            Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Borçka’da Kütüphane Açtı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, devletin dört bir yanda okullara, anaokullarına, kütüphanelere yatırım yaptığını belirterek, “Bunların üzerine yeni bir gelecek inşa etmek bizim vazifemiz” dedi.

Artvin’de, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Borçka ilçesi Merkez Mahallesi Mavi Çarşı İş Merkezinde yaptırılan kütüphanenin açılışına katılan Demircan, yaptığı konuşmada, çocukları araştırmaya, düşünmeye yöneltmenin en önemli görevleri olduğunu söyledi.

Kütüphanede emeği geçenleri tebrik eden Demircan, “Bir yandan hükümetimiz inanılmaz işler yapıyor. Ülkemizin ekonomisi büyürken içerisinde insan da çok önemli. Bu noktada da devletimiz dört bir yanda okullara, anaokullarına, kütüphanelere yatırım yapıyor. Bunların üzerine yeni bir gelecek inşa etmek bizim vazifemiz. Bu güzel kütüphanede güzel işler yapmayı Allah nasip etsin.” dedi.

Kütüphanenin açılışına katılan judo ve karate sporcuları ile yakından ilgilenen Bakan Yardımcısı Demircan, sporcularla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Açılışa Vali Yılmaz Doruk, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Kaymakam Hasan Hüsnü Türker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, bazı kurum amir  müdürleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Demircan, Artvin-Borçka kara yolu kenarındaki tatil köyü ile Borçka baraj gölünde incelemelerde bulundu.

İlçedeki ziyaretlerinin ardından Sarp Sınır Kapısı’na gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 970 kez okundu.