Borçka’da İftar bahane birlik beraberlik şahane

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’ın seçim vaatleri arasında yer alan 11 ayın sultanı Ramazan ayında Ramazan davulcusu ve eğlencelerini uygulamaya koyan Belediye Başkanı Atan, “her yıl Geleneksel olarak devam edeceğini ve iftar sofrasında farklı aktivitelerinin de olacağını” söyledi.

Borçka Belediyesi tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen iftar alanı bu yılda Hopa Yolu üzeri Ada Restaurant’da, vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Günlük ortalama 500 kişinin iftar açabildiği alanda iftardan hemen sonra çay ikramı ile sohbet ortamına geçiliyor.

“Bir Sofrada Borçka’m”

Belediye Başkanı Aslan Atan, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda “Bir Sofrada Borçka” sloganı ile kurulan sofralarda, Borçka halkının isteği doğrultusunda Ada’da, halkın birlikte oruç açmanın mutluluğunu hazzını yaşadığını söyledi.

Atan, “Borçka Belediyesi olarak ramazan ayına en iyi şekilde hazırlandık. Bir ay boyunca kurulan sofralarda en az 500 kişiye iftar vereceğiz. İftar alanımızda ilerleyen günlerde, tasavvufi dinletiler, Kur’an ziyafetleri gibi etkinliklerimiz olacak. Amacımız halkımızın büyük şehirlerde ki vatandaşlarımızın yaşadıkları Ramazan ayı coşkusunu Borçka halkının da yaşamasını sağlamaktır. Mesele karın doyurmak değil Borçkalı kardeşlerimizle birlikte olmaya hasret. Zengini, fakiri yaşlısı gençlik bir arada olsun bir sofrada Borçka. Herkesin iftar yapıp birlikte bir lokma ekmeği paylaşacak sofra olmalı” vurgusunu yaptı.

İftara gelen ilçedeki misafirler ise, topluluktan, güç ve kudret doğar, bu açıdan maksat karın doyurmak değil paylaşmaktır, birliktelik iftar açmanın mutluluğu bir  başka oluyor. Çekilen açlık bu birliktelikle ekmeği paylaşmak çok güzel bir duygu, bu duyguyu yaşıyor insan. Eve çocuklarımızla birlikte kalabalık ortamla oruç açardık ama buradaki ortam bir başkadır, bu manevi duyguları yaşattıkları için başta belediye başkanımıza ve vesile olanlara da teşekkür ediyoruz, iftar bahane birlik beraberlik şahane” şeklinde duygularını yansıttılar.  – Z.A.

Bir Cevap Yazın