Borçka’da “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” Toplantısı Yapıldı

         Borçka’da “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” toplantısı yapıldı.

         Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker başkanlığında Borçka’da “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” toplantısında Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanmasında koordinasyonun arttırılması ve yaşanan üzücü olayların tekrarlanmasının önlenmesi amacıyla Bakanlığımızın talimatı ile tüm ilçelerde eş zamanlı olarak toplantı yapıldı.

Bu kapsamda Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker başkanlığında ilçemizde yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Savcısı, ilgili kurum amirleri ve Merkez Mahallesi Muhtarı katıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın konuyla ilgili hazırladığı bilgilendirme sunusu ile başladı. Daha sonra başta Cumhuriyet Savcısı ve diğer katılımcıların görüşleri alındı. 

Görüşler sonrası Kaymakam Türker, konunun ehemmiyetine binaen gerekli hassasiyetin gösterilerek, başta kolluk kuvvetleri olmak üzere tüm paydaşlardan üzerlerine düşen görevlerin titizlikle yerine getirilmesini istedi.

Kaymakam Türker toplantı sonunda; “aile içi ve kadına karşı şiddetin önlenmesi için sıfır tolerans ilkesi ile hareket edeceklerini söyleyerek, bu konudaki ihbar ve duyumların Kaymakamlığımıza veya türüne göre Cumhuriyet Başsavcılığı’na derhal bildirilmesi” hatırlatmasında bulunarak toplantıyı sonlandırdı. – Sermin Aydemir

Bu haber 1.740 kez okundu.