Borçka’da 54 Kilo Hint Keneviri Ele Geçirildi

Borçka’da 54 Kilo Hint Keneviri Ele Geçirildi (1)

Artvin’in Borçka ilçesinde bir evin çatısı katına zulalanmış vaziyette 54 kilo Hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili olarak bir kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Uyuşturucu Madde İmal Ticaretinin engellenmesi yönelik olarak Borçka ilçesine bağlı Karşıköy köyünde yaptığı aramada,  bir evin çatı kısmında zulalanmış vaziyette 54 kilo hint keneviri ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, güvenlik güçlerince yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde ilçeye bağlı Karşıköy köyünde E.A’nın bahçesinde Hint keneviri ekimi ve satışı yapıldığını tespit edildiği kaydedildi.

Bunun üzerine güvenlik güçlerinin söz konusu E.A’nın evinde ve bahçesinde narkotik köpeğinin yardımıyla yapılan aramada, evin çatısında kökleri kesilmiş ve kurutulmuş vaziyette toplam 54 kilo Hint keneviri ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak E.A ile G.A gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildiği kaydedilen açıklamada,  çıkarıldıkları mahkemece E.A tutuklanırken, G.A’nın ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

AVBM