Borçka’da 287 Öğrenciye Tablet Dağıtımı Yapıldı

            Borçka’da Tabletin Benden Kampanyasında 287 öğrenci Tablet dağıtımı yapıldı.

            Borçka Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen Tablet dağıtımında Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, okul müdürleri, tablet bağışlarında bulunan hayır severler katıldı.

            Tabletin Benden kampanyası dağıtımında kısa bir açıklama yapan Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat; “Kaymakamlığımız ve diğer kurumlar bünyesinde yürütülen Tabletin Benden Kampanyasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Uzaktan eğitim yoluyla EBA üzerinden başlatılan eğitim seferberliğinde, maddi olanakları kısıtlı olan   ailelerin çocuklarına verilmek üzere ‘Tabletin Benden’ kampanyasında toplanan 287 tablet bilgisayar hak sahiplerine ulaştırılmak üzere, düzenlediğimiz törenle okul müdürlerine teslim edildiğini, emeği geçen tüm hayır severlere teşekkür eder, öğrencilerimize de pandemi nedeniyle uzaktan eğitime erişimleri ile birlikte başarılı bir eğitim yılı geçirmelerini diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Tablet Dağıtım töreninde yetkililer tarafından, tablet bağışı yapan hayırseverlere birer teşekkür belgesi takdim edildi. Borçka Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “tablet bağışında bulunan hayırseverlere, öğrencilerimiz ve aileleri adına teşekkür ediyoruz” dediler. – GÖKHAN ÖZÇELİK