Borçka Trabzon Spor Okulun Karnesine tam not

Trabzonspor Borçka Futbol Okulu 1.Yıl Kutlama etkinlikleri efsane isimlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Söz konusu kutlama etkinliklerine Trabzonspor istişare kurulu başkanı Özkan Sümer, Trabzonspor Futbol Okulları Genel Koordinatörü Necati Özçağlayan Trabzonspor Gençlik Geliştirme Koordinatörü Hamit Can Cihan, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Gençlik Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, Trabzonspor U13 ve 1461 Trabzon U13 takımının yanı sıra Trabzonspor Borçka Futbol Okulu Öğrenci ve velilerin katılımı ile gün boyu görkemli etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Yapılan kutlama etkinlikleri kapsamında Trabzonspor Borçka Futbol Okulu U13 takımı ile Trabzonspor U13 ve 1461 Trabzon U13 takımları arasında oynan özel maç sonra Trabzonspor İstişare Kurulu Başkanı Özkan Sümer, önemli açıklamalarda bulundu.

Kutlama etkinliklerinin akşam bölümü ise coşkulu bir geceye sahne olmuştur. Gece de bir konuşma yapan Özkan Sümer yaptığı açıklama da,”Türkiye de birçok yere gittim, birçok açılışa ve buna benzer organizasyonlara katıldım ancak Borçka da gördüğüm bu samimiyeti bu sıcaklığı hiçbir yer de görmedim. Bu muhteşem ortamı hazırlayan Trabzonspor Borçka Futbol Okulu Kurucusu Osman Genç’e ayrıca çok teşekkür ettiğini,” ifade etti.

Ayrıca gece de konuşma yapan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker’de yaptığı açıklama da, devletimizin çocuklarımıza ve spora desteğinin her zaman süreceğini ifade ederek, durumu olmayan ailelerimiz çocuklarının spora yönlendirilmesi konusunda Kaymakamlık olarak üzerlerine düşeni yapacağını, söyledi.

8 Ocak 2018 tarihinde Trabzonspor ile imzalanan protokol ile tohumlarını atan Trabzonspor Borçka Futbol Okulu, 3 Mart 2018 de sahaya inmiş ve 1 yıllık süreçte de birçok önemli etkinliğe imza atmayı başarmış ve ayrıca Trabzonspor Futbol Okulları arasında (nüfus bazında) öğrenci sayısı itibari ile 1.olmayı da başarmıştır.

Sümer, yabancı oyuncu hakkında da şu görüşlerine yer verdi.” Ülkemizde yabancı hâkimiyeti var ama bu hakimiyetin verimlilik doğrultusunda bir sonuç ortaya koyduğumuzu söylemek mümkün değil. Kulüpleri sık sık yakındığı bakma noktasında ve kulüplerin aşırı borçlanma noktasında bu yabancı açılımın konusunda bütün açılımın kendi kaynakları kullanmayı noktasında en büyük ciddi engel olduğunu vurgulayarak, ciddi derecede yabancılaşma olduğunu,” altını çizdi.

Trabzonspor Borçka Futbol Okulu kurucusu Osman Genç ise,”bugün okulumuzun kuruluşunun birinci yılını Trabzonspor efsane isimleri ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcu portföyünü 6-14 yaş aralığında tutan futbol okulumuz başta Borçka ilçesi olmak üzere ilimiz geneli için çocuklarımızın gelişimine yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Borçka’dan Trabzonspor’a uzanan yolculuğun, bir meyvelerini vereceğini ve yeşil sahalarda oyuncularını izleyeceği günü heyecanla beklediğini ifade etmiştir.

Gün boyu süren kutlamalar çerçevesinde Borçka Mavi Çarşıda Yoyo Kafe de bir araya gelen yetkililer ve öğrenciler ile 500 kişiye verilen yemek sonrası canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek kesilen 1.Yıl pastası ile son buldu. – Z.A.

Bu haber 2.210 kez okundu.