Borçka T.S.O.B’dan “Haksız Fiyat Artışı” Açıklaması

            Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk tarafından “Haksız Fiyat Artışı” konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

            Başkan Merttürk yaptığı açıklamada; “Ortaya çıkan yeni tip Koronovirüs (Covid-19) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında Birliğimize şikâyetler ulaşmaktadır.

Borçka Ticaret ve sanayi Odası olarak çalışma alanımızda hiç bir üyemizin bu tür bir haksızlık yapacağını düşünmemekteyiz. Ancak bu tür artış yaptığı tespit edilen işletmelerin, Odamız Disiplin Kuruluna sevk edileceği ve haklarında 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 21, 43, 87 ve 93 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan “Oda ve Borsa Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları İle Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.

Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağımız hususunu bilgilerinize rica ederiz” diye açıklamalarda bulundu. – SERMİN AYDEMİR

Bu haber 5.756 kez okundu.