BORÇKA OFFROAD SPOR OYUNUNDA HEYECANLI ANLAR YAŞANDI

                1. Borçka Offroad Spor Oyunu heyecan ve ilgiyle izlendi.

                8-9 Haziran 2019 tarihlerinde Borçka Kale Köyü mevkisi Borçka Orman İşletme Müdürlüğü deposunda Borçka Offroad Kulübü tarafından organize edilen, Borçka Kaymakamlığı, Borçka Belediye Başkanlığı, Borçka Orman İşletme Müdürlüğü, Gençlik Spor ve İlçe Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka Orman İşletme Müdürü Recep Aydemir, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, Kale Köyü Muhtarı Ahmet Yıldıran, diğer kurum amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve yaklaşık 3000 kişiye yakın izleyicinin katılımıyla gerçekleştirildi.

                  Oldukça çekişmeli bir o kadarda tehlikeli ve heyecanlı birbirinden güzel yarışmaların sonunda açıklamalarda bulunan Borçka Offroad Kulübü Başkanı Tuncer Atan; “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz 1. Borçka Offroad Spor Oyunlarımıza aylar öncesinde alt yapı çalışmalarımızı gündeme getirerek İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teklifimizi ilettiğimizde gayet olumlu karşılık vererek gerekli çalışmalarımızı hızlandırdık ve yarışmanın yapılacağı alanı tahsisi konusunda tereddütlerimiz vardı, bu konularımızı ilgili mercilerin duyarlılıkları sayesinde gerçekleştirdik. Yarışmaya Iğdır, 36, Erzurum Safari 25, Biz Bize, Evder, Erzurum, Pazar Atina, Rizoff, Viçe, Sami Göner, Artvin, Hopa, Ardoss, Şavşat, Murgul, Yusufeli, Çotanak, Görele, Ardeşen Ardess Offroad Kulüplerinin yanı sıra Gürcistan ülkesinden Acara, Batum, Kutaisi ve Tiflis Offroad Kulüplerinden toplamda 40 araç yarışmaya katıldı.

                Yarışmada, S1, S2, S3, S4 olmak üzere 4 klasmanda yarışmalar yapıldı. Bu yarışmaların en iyi birincileri ise Genel Klasman yarışmalarında BOROFF’un hazırladığı parkurda derin çukurlar, Sert C geçişleri, köstebek çukurlar, lastik geçişi ve kütük engelleriyle birlikte 42 adet kapıdan oluşan parkurda oldukça heyecanlı ve hızlı sürüşler gerçekleştirdiler.

                Bu süreç kapsamında bizlere son derece olumlu ve güzel desteklerinden dolayı Borçka Kaymakamımız Hasan Hüsnü Türker’e, Borçka Belediye Başkanımız Ercan Orhan’a, Parkur tahsisinde bizlere yardımcı olan Orman İşletme Müdürümüz Recep Aydemir’e, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Memiş Türk’e, İlçe Özel İdare Müdürümüz Mehmet Yerebakan ve personeline, İlçe Jandarma Komutanlığındaki tüm personele, Borçka Belediye Başkanlığı 110 İtfaiye ekibine ve yarışmalarımıza uzaktan yakından gerek yarışma için gerekse izlemek için tüm değerli hemşerilerimize Borçka Offroad Kulübümüz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyor, inşallah seneye daha büyük kitleyle birlikte etkinlikte buluşmak üzere tüm herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

                Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ise; “Bu yıl ilkini düzenleyen Borçka Ofrooad Kulubünün böyle bir güzel etkinliği düzenledikleri için ilçemiz adına teşekkür ediyor, bu ve butür güzel etkinliklerde hem halkımızın hemde yarışmacılarımızın güzel bir birlikteleriyle kazasız ve oldukça heyecanlı geçen yarışmaların sonucuna insanların memnuniyeti ve Güleryüzleri bizleri oldukça memnun etmiştir. Bu tür güzel etkinliklerde hep beraber buluşmak üzere, emeği geçen tüm herekse saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

                Son olarak Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ise; “2 gündür ilçemizde düzenlenen Borçka Offroad spor oyunlarında yaklaşık 40-45 civarında sporcunun, 3 bin civarında da halkın katılımı sağlandığı güzel bir etkinlik gerçekleştirildi, bu etkinlikte halkımız oldukça memnun kalarak güzel duygularını ifade ederek seneye bu tür yarışmaların ve etkinliklerin çoğaltılması taleplerinde bulunulmaya başlanıldığı ifade ettiler. Bu vesileyle Offroad oyunlarında gerek ilçemizde gerek ilçe dışında hatta ülke dışında yarışmaya gelen tüm sporcularımıza, bu etkinlikte emeği geçe n bütün herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

                Yarışmaların sonunda Tuncer Merttürk’e ait özel aracıyla gösteriminden ardından yarışmalarda dereceye giren bütün sporculara bir miktar para, ödül kupası madalyaları takdim edildi.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 785 kez okundu.