Borçka – Muratlı Barajı’nda Erkek Cesedi Bulundu

 

Artvin’in Borçka ilçesi Muratlı Barajı mevkisinde Muhammet Ay’ın olduğu sanılan bir erkek cesedi bulundu.

Cesedin Artvin’in Borçka ilçesi Muratlı Baraj Gölü’nde 65 gün önce Aralık Köyü mevkisinde bindikleri teknenin alabora olması sonucu baraj gölünde kaybolan Muhammet Ay’a ait olduğu sanılıyor.

Borçka ilçesi Aralık Köyünde Muhammet Ay (50) ile Ekrem Aydın’ın (40) içinde bulunduğu tekne, 10 Mart 2018 günü Muratlı Baraj gölünde alabora olmuştu. Olayda, Ekrem Aydın yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, Muhammet Ay ise baraj gölünün derin sularında kaybolmuştu. Olay sonrası bölgede dalgıçlar, AFAD ve vatandaşların katılımı ile yirmi günlük arama çalışması yapılmış ancak Ay’ın cansız bedenine ulaşılamamıştı. Zaman zaman baraj kapakları da açılarak suların çekilmesi ile Ay’ın cansız bedeni aranırken, bir sonuç alınamamıştı. Ancak Ramazan ayının ilk günü Muratlı Baraj gövdesinde sabah 05.00 sıralarında saha güvenlik kontrolünü yapan güvenlik görevlisi tarafından su içinde bir erkek cesedine rastlanıldı. Güvenlik ekibi durumu ilçe jandarma ekibine haber verirken, baraj gövdesinin bulunduğu alana haberi duyan vatandaşlar ve yakınları akın etti. Artvin AFAD Kurtarma, Jandarma ekibi ve Borçka Cumhuriyet Savcısı kontrolünde vinç yardımı ile sudan çıkarılan cesedin kimliğinin belirlenmesi için ceset Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Arama Çalışmaları hakkında bilgi veren Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, “Bu sabah Baraj güvenlik ekibi tarafından baraj gölü içinde bir ceset fark edilmiş. Biz de alana intikal ettik. Yaklaşık 65 gün önceki zaman zarfında şahsın bulunması için ilgili birimler tarafından yoğun çalışmalar gerçekleştirilmişti. Şu anlık şahsın kayıp Muhammet Ay’a ait olup olmadığını dair durumu otopsi sonucu belirleyecek. Bir hayli zaman bir umutla nehir kenarında nöbet tutan yakınları en azından merhumun mezarı belli olur ifadeleri ile merhumun yakınlarına baş sağlığı diledi.

 

89 Görüntüleme