Borçka Kaymakamlığına Vekaleten Kemal Balaban Görevlendirilmiştir

            Artvin Valiliğinin 24.08.2020 tarih ve 4410 sayılı Oluru ile Kemal Balaban Borçka İlçe Kaymakamlığına vekaleten görevlendirilmiştir.

Kaymakam Kemal Balaban 1984 yılında Kars İli Digor İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Kaymakamımız Kemal Balaban, halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gayrimenkul Değerlemesi ve Finansmanı Alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

2015 yılında Aydın Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğini intisap etti. Aydın’da İl Merkez Stajını, İzmir Dikili ve Osmaniye Kadirli İlçelerinde Refiklik Stajını, Ankara İli’nde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı.

Yurt dışı stajı için gittiği Fransa’nın Paris kentinde bulunan Sorbonne Üniversitesi’nde 8 ay süreyle Fransızca dil eğitimi aldı. Fransa Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde aynı zamanda Fransa Büyükelçiliğinde ve Paris Başkonsolosluğunda Büyükelçilik ve Başkonsolosluk stajını tamamladı.

Kaymakam Kemal Balaban olup, İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir. kİçinHepimizİçin” özdeyişiyle tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında bugün Artvin genelinde yapılan uygulamalar, ilgili kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ve STK temsilcileri ile gerçekleştirildi.- AVBM

Bu haber 4.536 kez okundu.