Borçka Kaymakamı Türker’den “23 Nisan Çocuk Bayramı ve Ramazan Ayı” Mesajı

Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – Ramazan Ayı” Mesajı Yayınladı.

Kaymakam Türker ilk önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda;

“Bugün hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete, milletin iradesine teslim edildiği gün ve “Gazi Meclisimizin kuruluşunun 100. yılı. Bu onurlu günü kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, o zor günlerde meclisi açıp millet egemenliğine dayalı demokrasi anlayışının temellerini atarken, bu kutlu günü aynı zamanda geleceğimizin teminatı çocuklara armağan etmiştir.

Bu yıl bütün dünyayı etkisi altına alan Covıd 19 pandemisi ile mücadelede çocuğundan, gencine, yaşlısına kadar milli bir dayanışma ve irade gösterdiğimiz bu günlerde güçlenerek çıkıp daha nice 100 yıllara ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Geleceğimizin teminatı, yarınları umut tohumlarıyla yeşertecek sevgili çocuklar!

Gelecek  sizlerle şekillenecek. Bu zor günlerde sizler de evlerinizde kalıp sabır göstererek bu günlerin en büyük kahramanları hiç kuşkusuz ki sizler olacaksınız. Şüphesiz ki yarınlar aydınlık olacaktır. Şimdiki sabrınız yarın bizlere güç olarak dönecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını; gazi ve şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; geleceğimizin teminatı bütün  çocuklarımızı sevgiyle kucaklayarak nice 100 yıllara meclisimizin erişmesini diliyorum” dedi.

Kaymakam Türker daha sonra 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda;

“Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan, 23 Nisan Perşembe günü ( Bu gece)  evlerimizde kılacağımız ilk teravih namazının ardından 24 Nisan Cuma günü (yarın) tutacağımız oruç ile başlayacağımız Ramazan ayının Rabbimizin rızasına uygun bir ömrü bize öğreten manevi huzur iklimine dönüşmesini,  küresel boyutta etkili olan COVID-19 salgınından insanlığın kurtulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Ramazan, yükümlülüklerimizi hatırlamamıza, kulluk şuurumuzun artmasına, kardeşliğimizin ve toplumsal dayanışmamızın güçlendirilmesine katkı sağlayan böylece de hayatımızdaki iyilikleri ve güzellikleri çoğaltmakla dünyamızı huzura, ahiretimizi cennete çevirecek bilinçlenmeye vesile olabilecek bir aydır.

İnsan, Rabbine, kendine, ailesine, anne ve babasına, içinde yaşadığı topluma ve yeryüzünü kendileriyle paylaştığı diğer canlılar ve bütün bir kâinata karşı sorumluluk taşıyan varlıktır. Bu anlayış ona bitkilere, hayvanlara, canlı ve cansız bütün varlıklara karşı görevlerinin olduğu şuurunu kazandırır.

Bir virüsle hayatın büsbütün değiştiği günümüzde insanın kendisini, ailesini, yakınlarını ve çevresindekileri korumak, onların zarar görmemesi için önlem almak, tedbirlere uymak da aynı şekilde dini ve insani sorumluluğunun gereğidir.

Bu vesileyle ramazan ayının başta ülkemiz, gönül coğrafyamız ve insanlık âlemine huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini ve insanlığın başına musallat olan virüs illetinden kurtulmasına vesile olmasını diler, tüm halkımızın ramazanını tebrik ederim” diye ifade etti.

Bu haber 3.405 kez okundu.